Forması bile hazır

Forması bile hazır
Pazartesi 29.06.2015

G.Saray, Podolski için Arsenal'le son pazarlıkları yapıyor. Alman yıldız, transferi halinde Aslan'da Drogba'nın da taşıdığı 11 numaralı formayı giyecek

Galatasaray'da Lukas Podolski için geri sayıma geçildi. Alman yıldız için Arsenal ile pazarlıklarda son aşamaya gelinirken, tecrübeli oyuncunun giyeceği formanın bile belli olduğu konuşuluyor. Oynadığı takımlarda genelde 9 ya da 11 numaralı formaları giyen Lukas'ın sarı-kırmızılı takımda sırtında 11 numarayı taşıyacağı öğrenildi. Aslında bu iki numara da sahipli. 9'u Umut Bulut giyerken, 11 numaralı forma ise Bruma'da. Ancak Bruma'nın büyük olasılıkla kiralık gönderileceği gelen haberler arasında. Umut'un da Podolski'nin istemesi halinde 9 numarayı vereceği belirtiliyor. Didier Drogba ile Albert Riera da Galatasaray'da 11 numaralı formayı giymişti.

LÖW DE GALATASARAY'I İŞARET ETTİ
Yönetimin, Podolski ile 3 yıllık sözleşme için anlaştığı, Arsenal'in de ikna edilmesi halinde transferin bu hafta KAP'a bildirileceği ifade ediliyor. Almanya Milli Takımı'nın teknik direktörü Joachim Löw de Podolski'nin oynayabileceği bir takıma gitmesini istediğini söyledi. Die Welt gazetesine konuşan Löw, "Lucas'ın oynamasını istiyorum. Sezon içinde kulübünde en az 30-40 maçta forma giymesi gerek" diyerek adeta Galatasaray'ı işaret etti. Löw, iki yıldır istikrarlı şekilde oynamamış bir oyuncunun, Euro 2016'da yer alacağını düşünmenin zor olacağını da belirterek Podolski'ye gözdağı verdi.

ERGÜN ADA'YA GİDİYOR
İdari menajer Cenk Ergün, bu hafta İngiltere'ye giderek Podolski transferini sonlandıracak. Arsenal, 4.5 milyon euro isterken, Ergün işi 3.5 milyon euro'ya bitirmeye çalışacak. Başka takımdan ciddi bir teklif olmaması Aslan'ın en büyük koz.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN