Huntelaar mutlaka alınmalı

Huntelaar mutlaka alınmalı
Pazartesi 29.06.2015

Lig, Avrupa ve kupa maratonunda Umut-Burak ikilisi yetmez! İdeal golcü Schalke'li Huntelaar

Sizce G.Saray hangi bölgelere transfer yapmalı?
Muslera'nın yedeğine iyi bir kaleci alınmalı. Hamza hoca bu sezon Galatasaray'ın yediği golde bir çok hatası olan Telles'in yerine hücum ve savunma yapacak bir sol bek düşünmeli.
Selçuk ve Melo ikilisi, G.Saray'ın son 4 yılda kazandığı 3 şampiyonluğun şifreleridir. G.Saray'ın Cesur Yürek'i Melo'nun gitmesi büyük kayıp olur.
Melo'nun eksikliği Hamit ve Bilal ile asla dolmaz. G.Saray'ı rakip kaleye çabuk taşıyacak, dar alanda çalım atma becerisi yüksek, orta yapma kalitesi olan süratli bir sağ kanat oyuncusu alınmalı. Çünkü Bruma şampiyonluk ile biten sezonda fazla katkı sağlamadı.
Lig, Avrupa ve kupa maratonuna Burak-Umut ikilisi golcü olarak yetmez. Elmander benzeri, sırtı dönük oynayan, gol vuruşu olan, mücadeleci ve kuvvetli bir golcü alınmalı. Bunun için de en ideal isim; Schalke'li Huntelaar!

Emre'yi Aziz Yıldırım yolladı!
F.Bahçe'de Emre adeta kovulur gibi yollandı. Doğru karar mıydı?
Emre Belözoğlu, Türkiye'nin en kariyerli oyuncularından biri sayılır.
F.Bahçe'de oynadığı süreç içinde sadece kaptanlık yapmadı, takımın saha içi öğrnetmeniydi. Çünkü Emre, G.Saray'da önemli hocalarla çalışırken, Avrupa serüveninde futbol aklını geliştirebilecek teknik adamlarla görev yaptı. F.Bahçe yaşlanan kadrosu ve zihinsel olarak tükenen oyuncularıyla yollarını ayırma kararı aldı. Bu değişimi yaparken aslında Emre'nin futbol aklına ihtiyaçları vardı. Kısa süren Atletico Madrid macerası hariç 2008'den beri F.Bahçe'de oynayan Emre, 3 Temmuz sürecinde yaşadıklarını da katarsak bence değişim sürecinde Pereira'nın akıl alacağı bir oyuncuydu.Yani sözleşmesi yenilenmeyen Emre, F.Bahçe'nin hafıza kartıydı.
Emre'yi Terraneo veya teknik direktör Pereira'nın gönderdiğine inanmıyorum.
F.Bahçe Yönetimi, başta Aziz Yıldırım olmak üzere kamuoyunun nabzına göre hareket etti.

- Nedir bu nabız yoklaması?
Kaleci Volkan F.Bahçe'nin sembolü ise Emre de F.Bahçe'nin kalbiydi. Bu ikilinin kontrol edemedikleri öfkeleri nedeniyle F.Bahçe zarar gördü.

-Nasıl?
F.Bahçe'nin deplasmandaki her maçında tribünler, milli maçta sahayı terk eden Volkan'ı yuhaladı. Emre topla buluştuğunda aynı tribünler ıslıklamaya başladı. Tepkiler belki onlara idi ama zarar gören F.Bahçe markasıydı.
F.Bahçe Yönetimi oturdu, kamuoyunun nabzını tartıştı ve Emre ile yolları ayırma kararı aldı.

- Yani Volkan da mı gönderilir?
F.Bahçe'de Volkan da giderse hiç şaşırmam.
Bu kararı veren F.Bahçe Yönetimi'ne de 'Hırsızın hiç mi suçu yok?' diye sormak gerekir.

- Beşiktaş'ta Demba Ba'nın Çin'e rekor bir transferle gitmesini nasıl yorumluyorsunuz? Gökhan Töre, Sosa ve Ersan'a da teklifler var. Beşiktaş bu oyuncuları da satmalı mı?

Taraftar üzülecek ama!
Demba Ba, Beşiktaş'ta özellikle taraftardan ülkesinde bile göremeyeceği büyük sevgi yaşadı. Beşiktaş taraftarı, Pascal Nouma'dan sonra aradığı kahramanlığı Demba Ba'da buldu ve şarkılar besteledi. Çin'e gidişini incelersek ekonomik darboğazda olan Beşiktaş Yönetimi bayram yapıyordur. Çünkü Çin'den gelecek yüklü para Şenol Güneş'in daha iyi transfer yapmasına yardımcı olacaktır. Ama taraftar, kahraman haline getirdiği Demba Ba'nın gitmesinden mutlu olmayacaktır. Sosa ve Ersan'ın satılması Beşiktaş için kayıp olmaz. Geçen sezon Bursa'da oynayan Josue eğer alınırsa Sosa'nın eksikliğini giderir. Üstelik Sosa ve Ersan'ın istikrar konusunda ciddi devamsızlıkları vardı. Ama Beşiktaş, Gökhan Töre'yi kaybederse ağır yara alır. Geçen sezon Beşiktaş'ın göz okşayan oyununda ve yarışmacı takım olmasında Töre'nin çok büyük katkısı vardı. Gökhan, hırsı ve kalitesiyle takımın lokomotifidir. Beşiktaş Yönetimi'nin alacağı en önemli karar Gökhan'ın kulüpte kalmasını sağlamak ve oyuncunun sorumluluk duygusunu yukarı çekmek adına kendisine kaptanlık pazubandını vermesidir.

- Antalya Eto'o'yu aldı, Ronaldinho sırada! Bu iki yıldız ligimizi ve Antalyaspor'u nasıl etkiler?
Antalyaspor Yönetimi ligde var olacak bir takım yaratmak yerine şova dayalı bir takım kurmak istiyor. Eto'o ve Ronaldinho bir zamanlar para yetiştiremeyeceğin kadar büyük, yıldız oyunculardı. İki oyuncunun da gezdiği kulüplere bakarsak turneye çıkan Amerika'nın ünlü basketbol takımı "Harlem" in oyuncularına benziyorlar.
Bu iki eskimiş yıldız tribüne seyirci çeker ama zorlu lig maratonunda Antalya'yı taşıyan isimler olmaz. Antalyaspor Yönetimi bu iki oyuncudan verim almak istiyorsa çok koşan, iyi mücadele eden oyuncuları da bu yıldızların yanına almak zorunda.

YILMAZ ŞENOL SORDU LEVENT TÜZEMEN CEVAPLADI
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN