G.Saray acemice yönetiliyor

G.Saray acemice yönetiliyor
Cuma 04.09.2015

Kevin Grosskreutz transferinde yaşananlar taraftar kadar camianın da tepkisini çekti

Galatasaray'ın yeni transferi Kevin Grosskreutz'a, FIFA Transfer Eşleştirme Sistemi'ne imzası eksik evrak yüklenmesi nedeniyle lisans çıkaramamasına tepkiler sürüyor. Sarı-kırmızılı kulübün divan kurulu başkanı İrfan Aktar, ciddi bir bürokratik hatanın meydana geldiğini söyledi. "Anladığım kadarıyla tamamen bürokratik ve yapılmaması gereken bir hata" diyen Aktar, "Tabii ki burada sorumlu olan yönetim. Bu işlemi yapan arkadaşı onlar göreve almışlar ve çalıştırmışlar. İyi denetlemeleri gerekirdi. Gayet nahoş bir iş... Oldukça can sıkıcı bir durum ama gerçek" dedi.

G.SARAY'IN İÇ MESELESİDİR

Son seçimde başkan adaylığını koyan Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Grosskreutz transferinde yaşanan sorun nedeniyle yönetime sert çıktı ama rakip kulüplerin yaptığı yorumlara tepki gösterdi. Konunun Galatasaray'ın kendi iç meselesi olduğunu dile getiren Özdoğan, "Galatasaray en büyüktür. En büyük kalacak. Bunu herkes kabul edecek. Saygı duyacak. Galatasaray dünya markasıdır. Dünyanın en iyi kulüpleri sıralamasında 19. sıradadır. Gelirler sıralamasında en iyi 16. takımdır. Diğerleri baksınlar bu listeye kaçıncı sıradalar. Ondan sonra konuşsunlar" diye konuştu.

AYSAL İLE BİRLİKTE BİTTİ
Galatasaray'da yıllardır kulüp içinde yetişme ve sonra başkan seçilme geleneği olduğunu belirten Turgay Kıran, bu durumun Ünal Aysal'la son bulduğunu söyledi. Grosskreutz konusunun görünenlerden sadece biri olduğunu belirten Kıran şöyle konuştu: "Galatasaray'ı iyi tanımayan kardeşlerimizin yönetimlere gelmesi, bu sıkıntıların doğacağına yönelik sinyalleri vermişti. Grosskreutz olayı, aslında son derece basit bir işlem ama Galatasaray o kadar acemice yönetiliyor ki, bunu bile yapacak profesyonelleri getiremiyorlar. Galatasaray işi bilmeyenlerin elinde."
Etiketler FIFA, Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN