Web Sürümüne Geç

UEFA'ya Sneijder sözü

UEFA'ya Sneijder sözü
Cumartesi 06.09.2015

Yeni bir kaynak yaratamayan ve gelecek sezon Avrupa dışında kalma ihtimali bulunan sarı kırmızılı ekibin, "Elimizdeki maliyetli oyunculardan kurtulacağız" sözü verdiği iddia edildi

Galatasaray'ın UEFA'ya gönderdiği finansal fair-play raporu ile ilgili kritik sözler verdiği ortaya çıktı. Şampiyonluk gelirlerine rağmen kulübü çevirmekte zorlanan ve yeni bir kaynak da henüz yaratamayan yönetimin, gelecek sezon Avrupa kupalarının dışında kalmamak için elindeki maliyetli isimleri gönderme taahhüdü verdiği ileri sürüldü. 3 yıllık denk bütçeye "uzatma" başvurusunda pek çok kemer sıkma politikasının yanında yıldızlarla yolların ayrılması öngörüldüğü belirtildi. 2013 ve 2014 yılı itibariyle denk hesap Galatasaray yönetiminin bu sezon yaptığı hamlelerle 'Finansal Fair-Play'e uyma konusunda tüm şartları zorluyoruz' dediği UEFA'ya, "Elimizdeki yüksek sözleşmeli oyunculardan da kurtulacağı" dendiği öğrenildi.

Operasyon devam edecek
Transfer
sezonunda yaşananlar da bunu doğrular nitelikteydi. Bu sözün ışığında Dragowski ve Rajkovic gibi kalecilerle uğraşıp Muslera'ya müşteri arandı. Melo, Telles satıldı. Burak Yılmaz için West Ham'la son gün dahi pazarlık yapıldı. Selçuk İnan'ın Leicester'e gitmesi için ortam yaratıldı. Ama asıl bomba ise Sneijder'de patlayacak gibi görünüyor. Taraftar, yıldız oyuncunun kaçırılmaması için bastırırken yönetim yılda yaklaşık 5 milyon euro'ya yakın para isteyen Hollandalı oyuncunun sözleşmesini uzatmaya çok da sıcak bakmıyor.

Zaman aleyhine işliyor
İlk iki yılsonunda 82 milyon euro açık veren Galatasaray, 5 milyon euro sapma payı düşüldüğünde 77 milyon euro'yu bu yıl kapatması gerekiyordu. Fakat transfer sezonu 5 milyon euro kârla kapatılsa da 70 milyon euro'luk açık duruyor. 15 Eylül'de sözlü savunma yapıp erteleme isteyecek olan yönetim, eğer olumlu yanıt alabilirse Sneijder'in sözleşmesini uzatacak. Ancak ocak ayında istediği takımlarla görüşme hakkına ulaşacak olan Sneijder'in yeni sözleşme şartları daha da ağırlaşacak.

Ocak ayı sıkıntılı geçecek
UEFA, Galatasaray'a 15 Eylül'de, "70 milyon denk hesap açığın var ama bana verdiğin sözleri yerine getirmek için önünde Ocak ayı var. İyi değerlendir gel. Raporda verdiğin sözleri tut" derse satış devre arasında da devam edecek. İlk etapta Muslera'nın Manchester United'a gidişine izin verilecek. Sneijder için oldukça istekli olan Juventus ile masaya oturulacak. Hollandalı oyuncudan azami değerde bonservis alınması için çalışılacak. Uygun ve ucuz bir santrfor bulunması durumunda Burak Yılmaz da isteyen takım olursa satılacak.
Etiketler Galatasaray, UEFA, Sneijder
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN