Devler Ligi için geldim

Devler Ligi için geldim
Perşembe 10.09.2015

Denayer: "Galatasaray geleneklere sahip, hedefleri olan büyük bir kulüp. Bu yüzden İstanbul'u seçtim. Takım içindeki rekabete hazırım"

Manchester City'den kiralanan Jason Denayer, birçok kulüp arasından Galatasaray'ı tercih etmesinde Şampiyonlar Ligi'nde oynama fırsatının etkili olduğunu söyledi. İdman sonrasında soruları yanıtlayan Belçikalı stoper, Galatasaray'ın geleneklere sahip, hedefleri olan çok büyük bir kulüp olduğunu vurgulayarak, "Tercihimdeki en önemli sebep; Galatasaray'ın her zaman kupalara talip bir takım olması ve Şampiyonlar Ligi'nde oynuyor olmasıydı" ifadelerini kullandı.

Dünyaca ünlü bir derbi
Babasının 'Marsilya'ya gitmesini istediği' şeklindeki haberlerin doğru olmadığını anlatan genç futbolcu, "Böyle bir durum olmadı. Babamla durumu birlikte değerlendirdik ama babam da buraya gelmemi destekledi" derken Galatasaray'daki forma rekabetine hazır olduğunu ve kesinlikle korkmadığını kaydetti. Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki rekabetle ilgili ise şunları söyledi: "Bu maçlarla ilgili çok fazla şey söylemeye gerek yok. Bir futbolcunun bu derbiyi bilememesi gibi bir durum olamaz. Çünkü bütün dünyanın yakından bildiği maçlar. Dünyanın en önemli derbilerinden bir tanesi..."

Sözleşme uzatmazlar
Denayer, Manchester City'nin satın alma opsiyonunu Galatasaray'a vermediğinin hatırlatılması üzerine, "Benim öncelikli olarak düşündüğüm tek şey, burada iyi bir sezon geçirmek. Eğer kötü bir sezon geçirirsem, teknik heyet zaten benimle yeniden sözleşme uzatmak istemez" şeklinde görüş belirtti

Robin van Persie tecrübe katacak
Fenerbahçe'nin Robin van Persie'yi kadrosuna kattığının aktarılması zerine Jason Denayer, "Van Persie çok kaliteli, yetenekli, tecrübeli bir oyuncu. Ona karşı oynamak bana önemli bir tecrübe katacaktır" diye konuştu.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN