G.Saray'la 12 yaşında tanıştım

G.Saray'la 12 yaşında tanıştım
Cuma 11.09.2015

Galatasaray'ın 2000 yılında Dortmund'u mağlup ettiği maç hâlâ hatırımda. O karşılaşmayı tribünden izlemiştim. FIFA'nın evrak eksikliği nedeniyle hakkımda böyle ceza vermesi olumsuz bir durum ama bununla baş edeceğim

Galatasaray'ın yeni transferi Kevin Grosskreutz, sezonun ilk yarısında oynayamayacak olmasını şanssızlık olarak nitelendirerek, "Üç ay boyunca en iyi şekilde çalışıp sonunda takımım için elimden gelen yardımı yapacağım" dedi. GSTV'ye konuşan FIFA Transfer Eşleştirme Sistemi'ne (TMS) imzası eksik evrak girildiği için lisansı çıkarılamayan Alman futbolcu, "FIFA'nın bir oyuncu hakkında böyle bir ceza vermesi çok olumsuz bir durum ama ben bu durumla da baş edeceğim" dedi. Galatasaray'ın, UEFA Kupası'nı kazandığı 2000 yılında Dortmund karşısında kazandığı galibiyeti hatırladığını ve o günden bu yana takip ettiğini belirten Grosskreutz, "O zamanlar 12 yaşımdaydım ve Dortmund maçları için tribüne gidiyordum. O maçta da Hagi ve Hakan gol atmıştı. O maç hâlâ hafızamda" ifadelerini kullandı. Galatasaray'a transfer olma sürecini de anlatan Grosskreutz şunları kaydetti: Yaptığım görüşmelerde, Galatasaray'ın en doğru seçim olduğuna karar verdik. Galatasaray'ın gelenekleri olan bir kulüp olduğunu önceden de biliyordum. Bunun yanı sıra Galatasaray ile geçtiğimiz sezon da karşılıklı oynadık. O dönemde atmosferi yaşadım ve çok etkilendim. Galatasaray'ın çok büyük bir taraftar topluluğu olduğunu biliyorum. Dolayısıyla burada olduğum için mutluyum.

TARAFTARI TEMSİL EDECEK
Grosskreutz, Galatasaray'da 12 numaralı formayı giyeceğini belirterek, "12 numara taraftarı temsil eder. Ben de bunu düşünerek 12 numaralı formayı tercih ettim. Ekstra bir güç olarak. Şampiyon olursak, Dortmund'ta olduğu gibi saçımı sahada kestirebilirim" dedi.

MENAJERİNE TEŞEKKÜR ETTİ
Menajeriyle kavga ettiği iddialarını yalanlayan Kevin Grosskreutz, Yunan menajeri Liolios ile ilgili olarak, "İyi bir danışman, sizin için gündüz ve gece orada olur. Her zaman yardımcı ve size daha fazla getirir. Menajerime de G.Saray'a transferim için teşekkür ederim. Benim haklarımı en iyi şekilde savundu" ifadelerini kullandı.

SAKATLIĞIMI ATLATTIM
Dizinden
bir operasyon geçiren Alman futbolcu durumuyla ilgili de bilgi verdi: 8-10 haftadır antrenmanlarımı yapıyorum. Buraya gelmeden önce hazırlık maçları oynadım. Dortmund ikinci takımıyla da 4 lig maçı oynadım ve hepsinde 90 dakika sahada kaldım. Şu anda hiçbir problemim yok.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN