Burak Yılmaz, Kevin Grosskreutz, Ergin Ataman...

Burak Yılmaz, Kevin Grosskreutz, Ergin Ataman...
Pazar 13.09.2015 13:44

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, canlı yayında açıklamalarda bulundu.

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Habertürk TV'de katıldığı programda transferle, takımın durumu ve kendisine gelen eleştirilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Özbek'in açıklamalarından satır başları...

"Galatasaray'la ilgili konulara geçmeden evvel herkesi üzen terörist faaliyetlerden dolayı kaybettiğimiz şehitlerimiz için kendim ve camiam adına bütün Türk millietine başsağlığı diliyorum."

"Şahsım ve yönetim adına hiçbir şekilde gizlenecek veya saklanacak bir durumumuz yoktur. Bunu herkesin böyle bilmesini istiyoruz. Biz yaptığımız her şeyin farkındayız ve arkasındayız."

"Sneijder'in sözleşmesi konusunda hem kendisi hem de menajeriyle görüştük ve anlaşmaya vardık. İki yıl daha uzatmak üzere el sıkıştık. Önümüzdeki hafta menajeri İstanbul'a gelecek. Sneijder, bize direkt olarak, 'Ben Galatasaray'da son derece memnunum. Burada kalacağım' dedi. Burada olmaktan memnun, biz de ondan çok memnunuz. Bu nedenle de iki yıllık sözleşmeyi öneren taraf bizdik."


"Benim kardeşim 14 yıllık Galatasaray kongre üyesi. Seneye divan üyesi olacak. Galatasaray'a hizmet etmek isteyen birisi. Mehmet Özbek başarılı bir iş adamı. Neden Refik Arkan, Fatih İşbecer veya başka biri değil de Mehmet Özbek konuşuluyor?"

"Cüneyt Tanman'la yollarımızın ayrılmasının nedeni, kendisinin en büyük talihsizliği bir gazeteye Galatasaray'ın iç işleri ile ilgili demeçler vermesidir. Cenk Ergün'ün vekalet yürüttüğü Sportif Direktörlük görevini artık resmen ona verdik. Bu görevi bundan sonra o yürütecek. Galatasaray'ın Sportif Direktörü Cenk Ergün'dür."

"Ali, Abdurrahim ve ben 7 ay sırt sırta, beraber çalıştık. Bir ay içerisinde seçime gidilmesi gerekiyordu. Ben kendilerine bu düzenin bozulmaması için ricada bulundum. Ali'ye 'Sen başkan ol, ben yardımcın olayım' dedim. Ali de Abdurrahim de seçime girmeyeceğini söyledi. Abdurrahim, 'Ağabey ben hastayım. Bu seçimde yönetime girmeyeyim. Girersem zaten başka yönetime de girmem' dedi.

"İstifa edeceğim dedikodularını Galatasaray düşmanları ortaya attı. Hazır yeri gelmişken onu da ekleyeyim, 3 yıl daha devam edeceğim."

"Ben başarı odaklı bir adamım. Benim başarıdan başka bir çıkışım yok, hiç geri dönüşüm yok. İş hayatında belli bir ivme yakalamış ve başarılı bir çizgisi olan biriyim. Ben Galatasaray'ı başarıya taşımak zorundayım. Aksi takdirde benim kendi iş hayatımdaki çizgim de bundan aynı şekilde etkilenir. Bana göre Galatasaray yönetiminin başarılı olmaktan başka şansı yok."

"Dedikodular o kadar gülünç ki... Bir komedi dizisi yapsanız ancak bu kadar başarılı senaryolar üretilir. Ama açıkçası biz bu komedi senaryolarından hiç etkilenmiyoruz. Dediğim gibi, ben üç yıl daha buradayım. Üç yıl içinde Galatasaray Genel Kurulu'na verdiğim sözleri yerine getirmek için buradayım."

"Bazı televizyon kanallarında Galatasaray'ın kendi çabasıyla değil de Fenerbahçe ve Beşiktaş kötü sezon geçirdiği için şampiyon olduğu söyleniyor. Saçmalığa bakın. Böyle bir şey mümkün mü? Elbette değil. Artık bu noktalara ulaşan söylemler oluyor. Bu laflar, harcanan enerjinin ve o dönemki kenetlenmenin göz ardı edilmesidir, oyuncuların emeğine saygısızlıktır. Galatasaray geçen sene aslanlar gibi oynamıştır ve bunun sonucunda da dördüncü yıldızı almıştır."

"Bir yılda Galatasaray'ı düzlüğe çıkarırım. Bana bir yıl yeter. Galatasaray, dünyada marka değeri olarak ilk 20 arasında bir kulüp.Galatasaray'ın kaynakları var. Yapılması gereken tek şey iyi yönetilmesi."

"Yapım itibariyle yaptığım işlerden övünmem. Bunu basit bulduğum için yapmıyorum ama bazen öyle bir noktaya geliyor ki bu kadar elimizi taşın altına koyarken söylenenler beni üzüyor. Galatasaray'ın mali tablosu beni korkutmuyor, Galatasaraylılar da korkmasın çünkü o tkulübümüzün mali yapısı son derece sağlam. Sadece iyi yönetilmeye ihtiyacı var. Bu tablo bir iş adamı ve yönetici için ürkütücü değil. Galatasaray bir dünya markası."

"Sponsorluk işinin mukayesesi yok. Geçen sene forma reklamı için 3.5, 4 milyon Dolar almışız. Bu sene ne alsak iyi yapmış oluruz diye kıyaslayamayız. Galatasaray'ın sırt ve şorttaki reklamlarıyla geçen seneki maddi getirisini yakaladık. Göğüs sponsoru almak için 1.5 aydır çalışıyoruz, en iyi anlaşmayı yakın zamanda yapacağız."

"İstediğin futbolcuyu söyle ben bugün hemen imzalatırım. Sadece kuru bir imzaya bakar. Galatasaray markası yıldız futbolcu almaya çok müsait ama şunu düşünmek lazım. Diyelim futbolcuyu aldık ama bu futbolcunun Türkiye futbol ekonomisi içinde yeri var mı? Ibrahimovic... Hiç tasarrufumuzda ve gündemimizde yoktu. Ibrahimovic dünyanın en çok kazanan ilk 5 oyuncusundan biri."

"Kısa süre önce Real Madrid'le bir hazırlık maçı yaptık, hatırlarsınız. Yönetim kurulu olarak bizi yemeğe davet etmişlerdi. Yemekte Perez'e, 'Sen kaç seneden beri bu kulübü yönetiyorsun?' diye sordum. 17 sene olmuş... 'Biz kulübün para kazanmasına ve pozitif bir havada olmasına yönelik çalışıyoruz' dedi bana. Büyük kulüplerde bu iş böyle. Bizim Galatasaray'a getirmek istediğimiz de bu zihniyet."

"Satın alma opsiyonuyla Denayer'i aldık. Kendisi şu an 30 milyon pound değeri olan bir futbolcu. Türkiye'deki en değerli oyuncu. Podolski'yi 2.5 milyona aldık. Podolski'yi böyle ucuz bir meblağ verdiğimiz için arka planda kaldı."

"Kevin Grosskreutz'la daha önceden de görüşüyorduk. Bonservis bedeli biraz daha düşsün diye son güne kaldı. Neredeyse yarı yarıya düşürdük bonservisini. Ben kendi işimde bu kadar pazarlakçı değilim. Galatasaray'ın bana emanet olduğunu düşünüyorum."

"Kevin'ın transferi için hasta olmama rağmen yatağımdan kalkarak federasyona gittim. Evrakları verdik, girişimiz tamamladı. Bundan sonrası federasyonu bağlıydı. 24.00'e 3 dakika kala Federasyon-FIFA hattı dondu. 2-3 dakikalık gecikme buna sebep oldu. İmzasız belgeden ziyade gecikme önemliydi. 10'a yakın dosya... Bu dosyaların kopyaları ve bir de aslı var. Bu dosyaların arasında imzasız tek bir evrak var sadece. Bu telafi edilebilir bir şeydi. Bunu trafik kazası olarak nitelendirmek lazım."

"Melo, sezon bittiğinde tasını tarağını topladı. Bana, 'Ben Galatasaray'daki misyonumu tamamladım. Ben burada ailemle yaşamak istemiyorum. İtalya'ya veya memleketime dönmek istiyorum.' dedi. Kalsaydı biz ona 3.5 milyon Euro garanti ve maç başılarla birlikte 5 milyon Euro ödeyecektik. Melo bunları yapınca biz ondan ümidi kestik. Alıcılar Melo'yu bonservissiz göndermemizi istediler. Biz olmaz dedik. Melo geldi ve, 'Tamam. Ben Galatasaray'da bir yıl daha oynayacağım.' dedi. Melo'nun bonservisi için Inter'den 5 milyon Euro istedim. 'İstiyorsan 5 milyon Euro'yu vereceksin' dedim. Melo'yu biz 5 milyon 200 bin Euro'ya gönderdik."

"Burak Yılmaz'a 10 milyon euro teklif geldi. Burak'ı yollasaydık yerine kimi alacaktık? Onu satmayı asla düşünmedik."

"Sabri'nin yerini dolduralım diye 5 senedir neredeyse 30 milyon euro harcadık. Ama bakıyorsunuz, 10 sene içinde sürekli Sabri oynamış."

"Muslera'yı niye satayım? Sebebi var mı? Biz şampiyon takımın kadrosunu koruyoruz. Muslera'yı satıp yerine Onur Kıvrak'ı transfer etmeyi de hiç düşünmedik"

"Galatasaray, 2013-14 sezonunda sadece 61 milyon dolar zarar etti. Galatasaray, son dönemde 60 futbolcu aldı. Son 3 senede 97 milyon Euro zarar etmiş Galatasaray. UEFA da bu durumu izliyor. 2014'te 60 küsür milyondan borcu 10 milyon dolar'a düşürdük. Bu sezon da 16 milyon dolar kârdayız."


"UEFA kriterleri varken Ibrahimovic'e 50 milyon euro veremeyiz. Ibrahimovic'in bonservisi forma satışından çıkar diyorlar. Şu anda Barcelona 500 bin forma satıyor. Ben kaç tane satayım? 500 bin mi? Biz de isteriz bizde oynamasını. Ama Ibra'yı forma satışlarıyla dengelemek mümkün olmaz."

"Dünyada futbol camiası içerisinde birçok insan bozulabilir, değişebilir ama ben şahsen Hamza Hamzaoğlu kadar pırıl pırıl bir insan görmedim."

"Ergin Ataman meselesinde kulüp olarak bir duyuru yaptık. Ergin Ataman, Türkiye'nin yetiştirdiği ender koçlardan birisidir. Milli menfaatler çerçevesinde de hizmet etmesi prestijdir. Milli takımla ilgili karar ise fedarasyona ait. Biz buna karışmayız."

"Kadıköy'deki derbiye gitmeyi, Aziz Yıldırım'ı da TT Arena'da ağırlamayı çok isterim. Bu atmosferi yaratmak Türk futboluna yapacağımız en büyük katkı olur. Üç büyük kulübün başkanıyla hele ki şu dönemde birlikte bir fotoğraf vermeye her zaman hazırım."


Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN