Web Sürümüne Geç

G.Saray çok gergin

G.Saray çok gergin
Pazar 13.09.2015

Bursa maçında Emre Çolak tekme attı, dün Mersin karşılaşmasında Selçuk. Hiç Selçuk'tan böyle bir hareket bekler misiniz! Transfer dönemindeki güvensizlik takımı kötü etkilemiş

Galatasaray'ın kazandığı Süper Kupa maçından sonra "Galatasaray kazandığı için mutlu ama bir soru işareti var" demiştik.
Disiplinsizlik doğru kelime değil ama oyundan çıkışlar, girişler konusunda bir SOS vardı.
Bu sorun Hamza hocayı aşıyorsa eğer yönetimle oyuncular arasında diyalog kuracak birisi gerek demiştik. Oyuncular çok sinirli... Selçuk İnan'dan bile ummadığın bir davranış görüyorsun. Emre de Bursa maçında tekme attı, atıldı. Kolay kartlar, pozisyonlar. Oyuncular gergin, bu gerginlikten dolayı da bunu toparlayacak bir güce ihtiyaç var. Hamza Hamzaoğlu büyük kredi kazanmış bir teknik adam ama özellikle onun suçu olmamasına rağmen transfer döneminde oluşan bir güvensizlik var. Taraftar gelmiyor, geçen sezonun şampiyonu için 20 bin kişi az... Oyun içerisinde sistem odaklı yazmaya gerek yok, bu maçta futbol değil rulet vardı. Mesut Bakkal da kazanamazsam beni gönderirler mi düşüncesiyle mi, bilemiyorum ama o da kazanmaya oynadı. Oyuncular o kadar deparlı oynadılar ki... Bu hızlı oyunu Fenerbahçe de, Galatasaray da oynamak istiyor ama güçlü değilsen bunu yapmak zor.
Rodriguez'in Allah'ı var, bu şartlarda daha iyisini oynayamazsınız.
Ayağı da iyi... Semih ile Hakan biraz kötü gününde olsa maçı da kaybedebilirsiniz.
Galatasaray golü yedikten 1 dakika sonra 1-1'i buldu ve onun arkasından gelen 10 dakikada pozisyonlar buldu. Yine de telaş vardı. Galatasaray takımı santrayla birlikte şuursuzlaşıyor. Tabii ki Umut'un başlamaması antrenör tercihidir ama oyun karambole dönmüşken Umut Bulut daha erken girmeliydi. 90'da girdi.
Grosskreutz konusunda böyle hatalar olmaması lazımdı. Yönetimde bir boşluk var. Transfer bile Hamza hocaya soruluyor, her konuda muhatap o. Geçen yıl Ali Bey (Dürüst) ne diyecek, Abdurrahim Albayrak ne diyecek diyordu... "Dursun Bey (Özbek) ne diyecek acaba" diyoruz şu anda... Arada bir boşluk var.
Galatasaray, Gerets ile de çok iyi bir takım yapmış ve şampiyon olmuşlardı. Hemen hemen aynı kadroyla bir sonraki sene çok uzak kaldılar. Bu durum dünyanın önemli takımlarında da olur. Biraz Bayern'i ayırırım. Forse ettikleri sezonun ardından biraz gevşek kalabilirler.

Böyle yakalarsa Atletico affetmez
Galatasaray kulübünde dördüncü yıldızdan sonra taraftarı umutsuzluğa götüren sadece transfersizlik değil, takımdaki bir kontrol dışılık var. Cimbom'un Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Atletico Madrid gözlemcisi maça geldiyse çok farklı düşünür. Gerçi Atletico Madrid maçında daha konsantre olunacaktır ama bu maçtaki gibi oynama şansı yok Galatasaray'ın... Eğer bu oyunla Atletico Madrid karşısına çıkılırsa o stat bitime 20 dakika kala boşalır.
Belki sezonun başı ama Galatasaray'ın birçok eksiği var. Bunu kapamak için transfer dönemi de kapandı. Bu şartlarda Cimbom'un işi çok zor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN