Düşündürücü!

Düşündürücü!
Çarşamba 16.09.2015

Galatasaray gibi Avrupa'da başarılı olan bir takım, birkaç yıldır kendi sahasındaki maçlara bile favori çıkamıyor. Bu gerçekten düşündürücü. Hamzaoğlu, 2-0'dan sonra doğruyu buldu

Galatasaray gibi Avrupa'da başarılı olan bir takım, birkaç yıldır kendi sahasında oynadığı maça bile favori çıkamıyor. Bu gerçekten çok düşündürücü. Aslında rakipler bile Galatasaray'ın kendisine gösterdiği saygıdan çok, sarı-kırmızılılara saygı gösteriyor. ..Ve ilginçtir iki yıldır ilk yarılarda Türk Telekom Arena'da 8 dakikada teslim oluyorlar sarıkırmızılılar... İlk golü yedikten hemen sonra, yani 8-10 dakika içinde çözülüyorlar.
Atletico Madrid Teknik Direktörü Simeone, "55 bin kişinin önünde favori olunmaz" diyor ve dün çok ciddi ve sıkı başlıyor maça. 2-0 skoru yakalıyor, ikinci yarı da skora göre oyun oynuyor.
Yine maçtan bir gün önce Galatasaray'ın hocası Hamza Hamzaoğlu basın toplantısında, "Biz kendi oyunumuzu oynayacağız'" diyor Ancak maça başladığı 11 ve bazı oyuncuların mevkilerinin değişmesi, akşam kararını değiştirdiğini gösteriyor ve akşam değiştirdiği kararında 2-0'dan sonra doğruyu buluyor.
Hakan Balta çok uzun yıllardır arkasında sadece kaleci ile veya korner bayrağıyla oynadı. Stoperken arkasında sadece kaleci, sol bekken kaleci ve korner direği vardı. Dün gece ise hemen hemen hiç oynamadığı ön liberoda başladı.
Zaten taraftar tarafından güveni eksiltilmiş Emre Çolak da güvensiz başlayınca, işi ciddiye alan, sıkı takım olan, İspanya'nın en iyi üç takımından biri olan Atletico Madrid 25 dakikada puanı aldı.
İkinci yarıda oyuncuların yerlerine dönmesi ofansif yönde ve oyun anlamında biraz daha G.Saray'a avantaj getirdi ama bunun biraz da skorla ilgisi vardı. Her puanın önemli olduğu bu ligde kötü bir başlangıç yaptı Galatasaray.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN