Yeni kral Sinan Gümüş

Yeni kral Sinan Gümüş
Pazartesi 21.09.2015

Hamzaoğlu, Umut Bulut seçeneğine karşın son iki maçta oyuna girdikten sonra kendisini hissettiren ve bir şutu direkte patlayan Sinan'a ilk 11'de şans vermeyi planlıyor

Yaz sezonunda bir türlü forvet transferini yapmayan ve bu konuda başta yorumcular ve taraftarları tarafından büyük eleştiriler alan Galatasaray'da korkulan oldu. Trabzon maçında ceza sahasına girerken sağ üst adalesini tutarak koşmayı bırakan ve 'beni değiştirin' işareti yapan Burak'ın en az iki maçı kaçıracağı öğrenildi. Burak'ın doktorlar tarafından elle yapılan ilk muayenesinde üst arka adalesinde yırtık şüphesi olduğu ancak son durumunun MR'da belli olacağı bildirildi. Burak'ın ilk yapılan müdahaleye göre, Gaziantepspor ve Astana maçlarında oynamamasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca bu sürenin 4 haftaya kadar da uzayabileceği belirtiliyor.

HAMZAOĞLU SİNYAL VERDİ
Alternatif golcü transferi yapmayan Galatasaray'ın elinde forvet olarak Umut Bulut kalırken, Hamza Hamzaoğlu'nun genç Sinan Gümüş'e de forvette şans verebileceği bildirildi. Sarı-kırmızılı hocanın, son iki maçta oyuna sonradan dahil olan ve Trabzon maçında bir şutu direkten dönen 21 yaşındaki futbolcudan Gaziantep maçına iyi hazırlanmasını istediği öğrenildi.

BURAK'I GEÇTİ POLDİ İLE AYNI
Trabzon karşısında 29 dakika sahada kalan Sinan Gümüş, 66 dakika oynayan Burak'tan daha iyi bir performans sergiledi, yine 61 dakika forma giyen Podolski'den de aşağı kalmadı. 1 gol pozisyonuna giren, 1'i isabetli 2 şut çeken genç yıldız, Podolski ile aynı istatistiğe imza attı. Burak üç istatistikte de sıfır çekerken Umut 24 dakikada 2 gol pozisyonuna girdi, 1 isabetli 2 şut attı. Bütün bunların dışında en önemlisi Sinan'ın isabetli şutunun direkten geri gelmesiydi.

Savaş ÇORLU

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN