Gol atmaya gelmedim!

Gol atmaya gelmedim!
Perşembe 24.09.2015

Dursun Özbek: Ben 'Galatasaray'da oynarım, gol atarım' diye gelmedim. Galatasaray'ı yönetmeye geldim. Ünal Aysal çok mu tecrübeliydi? Bir yönetimin tecrübeli olması için önce çalışması lazım

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, başarıyı önemsediğini ve kulüp yöneticiliği için tecrübesinin olduğunu söyledi. Sarı-kırmızılı takımı takip eden muhabirlerle Türk Telekom Arena'da bir araya gelen Özbek, lisanslı eski bir futbolcu olduğunu ve Birinci Amatör'de 5 sene top oynadığı belirterek, "İTÜ baskette 8 sene de yöneticilik yaptım. 42 senelik iş hayatım var. 'Galatasaray'da oynarım, gol atarım' diye gelmedim. Galatasaray'ı yönetmeye geldim. Bu işleri bilmeyen biri değilim. Galatasaray ile bağlarımız hissi. Başarıyı çok önemsiyorum, başarısızlığı kesinlikle kabul etmiyorum. Biz Galatasaray'ın geleceğini yaratmaya, finansal yapısını düzeltmeye çalışıyoruz. Gözünün üzerinde kaşım var demek ve sataşmak için bana tecrübesiz diyorlar" ifadesini kullandı.

CAZİBE MERKEZİ
Yönetim kurulunun tecrübesiz isimlerden oluştuğu yönündeki eleştiriye yanıt veren Dursun Özbek, "Ünal Aysal çok mu tecrübeliydi? Abdurrahim ile Ali'yi gönderdi. Bir yönetimin tecrübeli olması için çalışması lazım. Mazbatayı daha aldığımızda bu söylenmişti" dedi. Meyve veren ağacın taşlandığını kaydeden Özbek şöyle konuştu: Yapısı sağlam bir Galatasaray için çalışıyoruz. Her şeyle uğraşıyoruz. Önümüzdeki dönemde, seçim periyotlarında bugüne kadar görev yapmamış isimler aday olacak. Bizim arzumuz da bu... Paralar ödeniyor. Galatasaray cazibe merkezi oluyor.

EN ŞEFFAF KULÜP
Galatasaray'ın performansıyla taraftarı memnun etmek zorunda olduğunu belirten Özbek, transfer beklentisinin karşılanmamasıyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Transfer yine yapabilirdik. Biz Galatasaray'ı kendi şirketlerimizi nasıl yönetiyorsak o gözle bakıyoruz. Türkiye'de en şeffaf takım Galatasaray, taraftarın ilgisi bu tartışmaları getiriyor, ben de yönetim de bundan memnun, Galatasaray'ın büyüklüğü burada zaten."

TRANSFER DEVRE ARASINDA

Sarı-kırmızılı takıma devre arasında Hamza hocanın istekleri doğrultusunda transfer yapabileceklerini aktaran Özbek, "Takımın performansını bir görelim, Hamza Hoca raporunu versin, gerekirse istediği transferleri yaparız" dedi.

SEZONA İYİ BAŞLAMADIK
Başkan Özbek, eleştirilere maruz kalan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'na da destek verdi. Hamzaoğlu'nun futbol takımının patronu olduğunu vurgulayan Özbek, "Geçen sezonki başarısı ortada. Başarısızlığı ölçmenin zamanı şimdi değil. Eksik olan; taraftar, oyuncu ve yönetim olarak kenetlenmek. Bu pozitif yansıyacaktır. Netice itibarıyla iyi başlamadık. Geçen sezon da öyleydi. Hamza Hamzaoğlu'nun çok başarılı olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

PODOLSKİ BALTAYI BURAK TÜFEĞİ ALDI
Dursun Özbek, "Mehmet Özbek, Galatasaray üyesi, başarılı bir iş adamı. Florya'daki görevini tebliğ ettiğimizde danışmanımdı. Kime ne zararı var? Elbette üç aylık icraatlarımızda eksikler vardır. Obama'nın bile hatası vardır. Yaptığımız işlerden ders alıyoruz Futbolcular arasında sıkıntı olduğu konusu: Podolski baltayı aldı, Burak makineli tüfeği aldı. Orada orantısız durum vardı. Siz onu yazmadınız. Sıkıntı falan yok! Astana maçını çantada keklik olarak görmüyoruz. Bizim için kırılma noktası olacak. Sinan'ı (Gümüş) herkes beğeniyor. Yetenekli, yakışıklı bir oyuncu... Göğüs reklamı konusunu iki hafta içinde neticelendiririz" dedi.

Savaş ÇORLU
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN