Web Sürümüne Geç

"G.Saray ile son imzam değil"

"G.Saray ile son imzam değil"
Pazar 04.10.2015 13:18

Galatasaray, Wesley Sneijder ile nikah tazeledi. Basın toplantısında futbolu burada bırakma istediğini belirten Sneijder, daha sonra antrenör olarak görev alabileceğini ifade etti. Dursun Özbek ise son zamanlarda yönetime ve teknik heyete yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, kendisini 2018 yılına kadar sarı-kırmızılı renklere bağlayan resmi sözleşmeye imza attı. İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Hollandalı futbolcu, imzayı atmasında eşi Yolanthe'nin etkisinin olup olmadığını sorulması üzerine, "Profesyonel ve evli bir oyuncu için eşinin mutluluğu önemli. Yolanthe'yi ikna etme çabasında bulunmadım. Burada kalmaktan ve imza atmamdan dolayı çok mutlu. Kulübü ve İstanbul'u çok seviyor dedi.

"İKİ MAÇI DA KAZANIRSAK SİZİN İÇİN İYİ OLMAYACAK"
EURO 2016'da Türkiye ile aynı grupta yer aldıklarının ve grubu değerlendirmesi istenen Sneijder, "İki maçtan iki galibiyet almamız lazım. Sizlere 4 puan yetiyor. Çok zor bir maç. Kesinlikle iki maçı da kazanmak istiyoruz. İki maçı kazanırsak sizin için iyi olmayacak ama kazanmak istiyoruz diye konuştu.

"FUTBOLU GALATASARAY'DA BIRAKMAK İSTERİM"
'2018 yılına kadar sözleşme uzatman futbolu Galatasaray'da bırakacağın anlamına mı geliyor?' sorusunu yanıtlayan sarı-kırmızılı futbolcu Wesley Sneijder, "2018 yılında 34 yaşında oluyorum. Belki o yaş futbolu bırakma yaşı olabilir. Futbolu Galatasaray'da bırakmak isterim ama şu anda öyle bir düşüncem yok. Son iki sezona baktığınızda bütün maçlarda oynayan bir Sneijder vardı. Şu anda kendimi fit hissediyorum. Öyle bir durum olursa futbolu Galatasaray'da bırakırım açıklamasını yaptı.

"İMZANIN GECİKMESİ HİSLERLE İLGİLİ"
'İstikrar bir futbolcu için çok önemli' diyen Hollandalı yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kariyerime bakıldığımda Ajax ve Galatasaray'da istikrar sağladım. Orası benim evimdi. Burada da kendimi evimde gibi hissediyorum. Bu düşüncelere sahip olduğum için kontratı yeniliyorum. İmzanın gecikmesi kesinlikle hislerle ilgili. Kimsenin aklına para gelmesin. Başkan ve yönetim bana güveni verdiler. Bana para ikinci plandaydı. Bugünü beklemekte önemli sebep yeniden lider olduk. Kulüpteki herkesin bu imzadan dolayı mutlu olduğunu düşünüyorum dedi.

"2018 YILINDAN SONRA DA BURADA OLMAK İSTİYORUM"
2018 yılından sonra kariyerini Galatatasaray'da sürdürmek istediğini dile getiren Sneijder, "Öncelikle 2018 yılına kadar odaklanmak gerekiyor. Başkanımızla konuşmalarımız geçti. Burada evimde gibi hissediyorum. İnşallah 2018 yılından sonra da burada olurum. Kim bilir 2018 yılından sonra da futbolcu olarak burada devam edebilirim. Futbolu bıraktığım zaman seçim yapmak gerekirse hocalığı tercih ederim. Kendimde o potansiyeli görüyorum. Bir gün buraya hoca olursam yardımcım da Mert olacak şeklinde konuştu.

DURSUN ÖZBEK'TEN ELEŞTİRİLERE YANIT
Türk Telekom Arena'da Wesley Sneijder için düzenlenen imza töreninde yönetilen soruları yanıtlayan Dursun Özbek, son dönemde yönetimlerine yapılan eleştirileri değerlendirdi.

Eleştirilerin nedeniyle ilgili yöneltilen soruya başkan Özbek, "Bu durum, Galatasaray sevgisinden kaynaklanıyor. Kulübümüz, etik değerleri itibariyle son derece şeffaf. Böyle olunca, eleştiri dozunun yükselmesi de olağan. Biz bu eleştirilerden herhangi bir endişe duymuyoruz. Çoğu haklı eleştiriler. Yakından takip edildiğimizin göstergesi. Bu da iyi bir şey. Eleştirilerden şikayetçi değiliz. Bize faydası olacakları dikkate alıyoruz. Taraftarın ilgisinin ve sevgisinin de göstergesi" yanıtını verdi.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun görevden alınacağı ve kendisinden rapor istendiği şekline basına yansıyan haberlere değinen Özbek, "Hamza Hamzaoğlu takımımızın hocası ve birlikte son derece başarılı bir dönem geçirdik, sözleşme yeniledik. Galatasaray gibi dünyaca tanınan bir kulüp ve sistem düşünün ki içinde hiçbir tartışma, güncel değerlendirme olmasın. Bu mümkün değil. Hem Hamza Hamzaoğlu'yla hem de yönetimle ilgili eleştirileri biz dikkate alıyoruz. Çalışmalarımızı da böyle sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

"Hamza Hamzaoğlu bizim hocamız. Galatasaray gibi bir kurumda hizmet veren profesyoneller, yönetimce takip edilir" değerlendirmesinde bulunan sarı-kırmızılı kulübün başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İyi şeyler veya kötü şeyler yapılabilir. Önemli olan, kenetlenmeyi sağlayabilmek. Galatasaray ailesi buna muktedirdir. Benim başkanlığım dönemimde yapmak istediğim, beraber hareket edilmesi ve kenetlenmedir. Tüm camiaya sesleniyorum, böyle kenetlenmelere en çok bizim gibi şeffaf camiaların ihtiyacı vardır. Birliğini ve beraberliğini kanıtlamış en büyük kulüplerden birisi olan Galatasaray'daki durumu bu şekilde değerlendirmek gerekir."

"Hakemlerimizin en iyisini vermeye çalıştıklarına eminim"
Dursun Özbek, Spor Toto Süper Lig'de hakem hatalarının son dönemde artış gösterdiğinin hatırlatılıp, son oynana Medipol Başakşehir maçında da Galatasaray lehine benzer bir durumun yaşandığının belirtilmesi üzerine, "Hakemlerimizin en iyisini vermeye çalıştıklarına eminim" dedi.

Futbol organizasyonunun içinde takımlar, taraftarlar ve hakemlerin bulunduğunu söyleyen Özbek, "Elbette dünyada hakem hataları olduğu gibi, burada da olması mümkün. Zaman zaman lehimize, zaman zaman aleyhimize olur. Bunu futbolun normal yapısı içinde değerlendirmek gerekli. Aleyhimize olduğunda üzüleceğiz, lehimize olduğundan ise rakibimizi de düşünerek buna mutluluk göstermeyeceğiz. Bu yapının başarılı olması için birbirimizi tenkit ederek değil ama yapılan hatalardan ders alarak devam etmekte fayda var" şeklinde görüş belirtti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN