Web Sürümüne Geç

Bu imza son olmayacak

Bu imza son olmayacak
Pazartesi 05.10.2015

Sneijder, futbolu Galatasaray’da bırakabileceğini açıkladı. Başkan Özbek'in katıldığı imza töreninde sözleşmesini iki yıl uzatan yıldız, "G.Saray'da hizmete devam etmek istiyorum" diye konuştu

Galatasaray, sözleşmesi 2018 yılına kadar uzatılan Wesley Sneijder için imza töreni düzenledi. Türk Telekom Arena'da düzenlenen imza törenine başkan Dursun Özbek de katılırken Özbek, Hollandalı oyuncuyla mukavele yenilemenin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyerek, "Kendisinin Galatasaray'ı ve Türkiye'yi çok sevmesi, kulübümüze uzun süreli hizmet etme arzusu bizi de çok sevindirdi" diye konuştu. Sneijder'in 2018 yılı sonuna kadar kadrolarında bulunacağını vurgulayan Özbek, "Ondan sonra da Türkiye'de kalma arzusu yüksek seviyede. Galatasaray bünyesinde profesyonel olarak yönetim kadrosunda çalışmayı da arzu ediyor" ifadelerini kullandı.

"Jübilemi G.Saray'da yapabilirim"
Wesley Sneijder de sarı-kırmızılı kulüple olan sözleşmesini uzatmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Sözleşmem bittiğinde 34 yaşında olacağım. Belki bırakma zamanı gelmiş de olabilir. Futbolu burada bırakabilirim. Şimdi bunları düşünmüyorum. Şu anda kendimi gayet iyi hissediyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"Bu son imzam değil"
Özbek'in, gelecekte kendisinden teknik kadroda da faydalanmak istedikleriyle ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine Hollandalı yıldız, "Öncelikle 2018 yılına kadar saha içine odaklanmak gerekiyor. O zamana kadar saha içinde olacağım. Tabii başkanımızla konuşmalarımız da geçti bu konuyla ilgili. Bu imza son olmayacaktır. Galatasaray'da hizmete devam etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Yardımcım Mert Çetin
Sneijder, bir gün Galatasaray'a teknik direktör olması durumunda yardımcısının da hazır olduğunu belirterek, esprili bir şekilde, tercümanlığını yapan idari menajer yardımcısı Mert Çetin'in bu görevi üstleneceğini söyledi.

Eşim çok seviyor
Hollandalı futbolcu, eşi Yolante Cabau'nun İstanbul'da kalma fikrine nasıl yaklaştığıyla ilgili bir soru üzerine, "Herhangi bir ikna çabası kesinlikle olmadı. Kulübü ve İstanbul'u çok seviyor" yanıtını verdi.

İKi YILDA NE KADAR ALACAK?
Yıllık ücret:
3.2 milyon euro
Yıllık imza ücreti:
1.3 milyon euro
Yıllık net ücret: 4.5 milyon euro
Maç başı ücret:
20 bin Euro

BONUSLAR
Türkiye Şampiyonluğu:
250 bin Euro
Şampiyonlar Ligi Son 16: 250 bin euro
Şamp. Ligi Şampiyonluğu: 500 bin Euro

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN