Web Sürümüne Geç

1 yıl daha verin

1 yıl daha verin
Pazartesi 06.10.2015

Galatasaray, FFP takibi hakkında UEFA ile masaya oturdu. Sarı-kırmızılı kulübü temsilen görüşmeye katılan Fatih İşbecer, Hacısalihoğlu ve Ergün, son 2 yılda yapılan tasarrufa dikkat çekip, "İyi yoldayız, bir fırsat daha istiyoruz" dedi

Finansal Fair Play (FFP) kriterlerine uymadığı gerekçesiyle bir süredir UEFA tarafından gözlem altında tutulan Galatasaray'ın kaderi ile ilgili ilk kritik toplantı dün yapıldı. Genel sekreter Fatih İşbecer ile futbol direktörü Cenk Ergün İsviçre'ye giderek dün öğle saatlerinde UEFA yetkilileriyle bir araya geldi. UEFA'nın belirlediği yıllık 30 milyon euro zarar barajını 2014 Mayıs'ında 90 milyon euro ile üst üste aştığı için uyarılan ve 200 bin euro ceza kesilen sarı-kırmızılılar, ekonomik tabloyu tam olarak düzeltebilmek için 1 yıl ek süre istedi.

30 milyon euro'ya inecek
İşbecer ve Ergün, kulübün son bir yıldaki mali tablolarını ortaya koyup, iyi gidişi belgeleriyle anlattı. UEFA'ya sunulan tablolara göre Aysal döneminde 90 milyon euro olan zararın, Yarsuvat döneminde 80 milyon euro'ya, bu sezon yapılan operasyonlar ile ise 70 milyon euro'ya indiği ifade edildi. G.Saray Kulübü UEFA'ya, "Bu rakamları 2017 Mayıs'ına kadar 30 milyon euro'ya indireceğiz" diyerek, ek süre talep etti.

Karar 15 Ekim'de
UEFA'nın Finansal Fair Play müfettişleri ile bir araya gelen G.Saraylı yetkililer, ilk görüşmeden umutlu ayrıldı. Müfettişlerin, zararın azaltılmasını olumlu karşıladığı öğrenildi. UEFA, G.Saray'la ilgili nihai kararını 15 Ekim'de açıklayacak.

Savaş ÇORLU
Etiketler Galatasaray, UEFA, Futbol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN