Web Sürümüne Geç

"Gelecek sezon Avrupa'ya gidemeyebiliriz"

"Gelecek sezon Avrupa'ya gidemeyebiliriz"
Perşembe 08.10.2015 15:48

Galatasaray İdari Menajeri Cenk Ergün sarı-kırmızılı ekibin önümüzdeki sezon Avrupa'da mücadele etmeme ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

NTV Spor'dan Evren Göz'e röportaj veren Galatasaray İdari Menajeri Cenk Ergün, "Şu anda bulunduğumuz durumda gelecek sezon Avrupa kupalarına katılamayabiliriz" sözleriyle sarı-kırmızılı takımın UEFA ile sorun yaşayabileceğini belirtti.

"Bu sezonki Şampiyonlar Ligi'nde yaptığımız mücadeleyi etkileyecek bir durum yok. Yaklaşık 1.5 sene önce UEFA ile yapmış olduğumuz bir yapılandırma anlaşması var. Bununla ilgili olarak para cezası da ödedik" diyen Ergün, UEFA'nın Galatasaray'la ilgili yaptığı inceleme ve sarı kırmızılı ekibin Avrupa arenasındaki geleceğiyle ilgili şunları söyledi:

"Değerlendirme yapılırken kulüplerin son 3 senedeki icraatlerine bakılıyor ve UEFA'nın tolere ettiği rakamın üstündekiler değerlendiriliyor. Bize de bu konuda bir ceza kesildi. 2 sene hak tanındı. 1 sezon geçti, ikinci sezonun içindeyiz. Dolayısıyla hem transfer döneminde hem kulübün harcamalarında pozitife yönelik bir çalışma oldu. Bir 15 Ekim var, bu tarih sadece finansal değerlerin sisteme yükleneceği tarihtir. Onlar bunları inceleyecekler. Bizim bir talebimiz sonrasında yüz yüze konuşalım, anlatalım, bir görüşme yapalım diye biraz daha zaman alabilirsek, böyle bir talebimiz olacak. Onlar da Aralık ayının başında bizi dinleyeceklerdir diye tahmin ediyorum. Bu devam eden bir süreç..."

"SENEYE AVRUPA'YA GİTMEME İHTİMALİMİZ VAR"

Galatasaray'ın önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılamama gibi bir ihtimalin bulunduğunu da söyleyen Cenk Ergün şunları kaydetti:

"Şu anki gelişmelere baktığımız zaman Avrupa kupalarına gitmeme ihtimalimiz bulunuyor. Ancak, gidişatımız bu anlaşma sürecinde durumu kurtarabilecek gibi görünmediği için zamanı ileriye atmaya çalışıyoruz. Zor bir dönem, zor bir süreç. Yapılmış olan anlaşmayı modifiye etmeye çalışıyoruz. Bunu esnetebilmemiz için elimizden geleni yapacağız. Mevcut şartlarımızı gözden geçirip değiştirmemiz gerek. Biz UEFA'dan zaman isterken, işi daha kötüye götürecek bonservis bedellerine gidersek, kendimizle çelişmiş oluruz. UEFA ile olan görüşmelerimizin nasıl gelişir ona da bakmak lazım."
Etiketler Galatasaray, Spor, UEFA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN