Web Sürümüne Geç

En başarılı Brezilyalı benim

En başarılı Brezilyalı benim
Cumartesi 11.10.2015

Melo: "Türkiye'den iz bırakarak ayrıldım. 4 yıl içinde kazandığımız kupalara bakılırsa Türk futbol tarihindeki en başarılı Brezilyalı oyuncu oldum"

Sözleşme yenilemesine karşın Galatasaray'dan ayrılarak İnter'in yolunu tutan Felipe Melo, ülkesinden de teklifler aldığını ama tercihini İtalyan temsilcisinden yana kullandığını söyledi. Brezilya'nın Fox Sport kanalına konuşan deneyimli orta saha oyuncusu ayrıca, Türk futbol tarihindeki en başarılı Brezilyalı olduğunu kaydetti. Türkiye'deki başarılı futbolunu İtalya'ya da taşıyan ve teknik direktör Roberto Mancini'nin de değişmezleri arasına girmeyi başaran Melo, Galatasaray macerasının sorulması üzerine, "Türkiye'den iz bırakarak ayrıldım. 4 yıl içinde kupalara bakılırsa, Türk futbol tarihindeki en başarılı Brezilyalı oyuncu oldum.

GELECEĞİ BİLEMEM
Şimdi İnter'de tarih yazmak istiyorum. Geleceğim ne olur bilmiyorum. Şu andaki düşüncem İnter'e yardımcı olmak" diye konuştu. Yıldız oyuncu, Brezilya'dan gelen tekliflerle ilgili ise şu ifadeleri kullandı: "Flamengo babamla bir araya gelerek bir görüşme yaptı. Orada oynamak için gülünç bir rakamı istediğimi bile söylediler. Cruzeiro da ilgilendi ama ciddi değillerdi. Sadece sıradan bir konuşma oldu."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN