Web Sürümüne Geç

"Arda'yla sahada sarıldığımız o an..."

"Arda'yla sahada sarıldığımız o an..."
Perşembe 15.10.2015 16:39

Türkiye-İzlanda maçının son dakikasında attığı muhteşem frikik golü ile tarihe geçen Selçuk İnan, GSTV'ye yaşadığı atmosferi değerlendirdi.

Selçuk İnan, "Aradan iki gün geçmesine rağmen inanın hala rüyada gibiyim. Tabii bu kahramanlık, ama hepimizin kahramanlığı. Kişiye eklemek doğru değil. Gerçekten bu bir inanmışlık göstergesiydi. Bir puanımız varken bile her futbolcu, her demecinde bile, 'Biz bitti demeden bitmez' demiştik. Allahımıza şükürler olsun ki bize nasip oldu. Bu gerçekten önemli bir başarı. Hele ki bu zamanlarda ülkemizi, insanlarımızı mutlu etmek, bizim için Avrupa Şampiyonası gitmek ya da skordan daha önemliydi. O yüzden bunun tadını çıkaralım. Bu mutluluğu, bu gururu hep beraber yaşayalım" dedi.

"GOL OLACAĞINI HİSSETTİM"

Selçuk İnan, sözlerine şöyle devam etti:

"Kulağımız bizim hep dışardaydı. Çünkü Kazakistan ve Hollanda maçlarından gelecek haberler de bizim için çok önemliydi. Kazakistan'ın 1-0 galip olduğunu öğrendikten sonra daha fazla ofansif oynamaya başladık. Ben hep içimden diyordum ki, gol atabiliriz ama biraz zor gözüküyordu. Çünkü 10 kişi kalmıştık. Eğer bir frikik olursa belki de bu işi değiştirebilirim diye düşünmüştüm açıkçası. Frikik olduğunda Arda yanıma geldi, 'Paşa, eğer uzaksa istersen orta da yapabilirsin, istersen girelim içeri' dedi. 'Sen git, ben orta yapacağım' dedim. Ben inanmıştım çünkü, hissedersiniz ya, 'Bu gol olacak' dersiniz, o anlardan biriydi benim için. Ama öyle bir gol oldu ki sonrasında sizlerin de gördüğünüz gibi hepimiz kendimizi kaybettik. Belki de hayatımın en anlamlı golü oldu. O yüzden çok mutluyum, çok gururluyum. Ama en önemlisi insanlarımızı mutlu ettirdiğimiz için, onları sevindirdiğimiz için ayrıca mutluyuz. Bu Avrupa Şampiyonası'na gitmek ülkemize armağan olsun."

"BİZ BİTTİ DEMEDEN BİTMEZ"

"Arda ile sahada sarıldığımız an anlatılamaz. Gördünüz zaten. Başka da bir şey söylemeyeceğim. Fransa 2016'da olduğumuzu öğrendikten sonra ne desem boş. Görüntüler zaten her şeyi anlatıyor. Turnuvaya gittikten sonra artık rakip ayırt etmek doğru olmaz. Bütün takımlar çok güçlü ama şu an orayı konuşmak için çok erken. Önce biz gitmenin tadını çıkaralım. Herkes bunu doya doya yaşasın. Fatih hocanın olduğu her yerde başarı vardır, hedef vardır. Onu bize gerçekten çok iyi aşıladı. Fatih hocanın da her zaman söylediği gibi, biz bitti demeden bitmez. Yine öyle oldu. Bunu da başardığımız için çok mutluyuz."
Etiketler Galatasaray, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN