Web Sürümüne Geç

Orta yapacaktım vazgeçtim

Orta yapacaktım vazgeçtim
Perşembe 16.10.2015

"Arda yanıma geldi. 'Paşa; istersen orta yap' dedi. Tamam dedim ama gol olacağını hissetmiştim. Hayatımın en anlamlı golüydü"

İzlanda maçında yıllarca unutulmayacak bir gol atan ve Türkiye'nin yüzünü güldüren Selçuk İnan, rüyada gibi olduğunu söyleyerek "Bu kahramanlık hepimizin" dedi ve başarının tüm takıma ait olduğunu söyledi. Türkiye'yi direkt Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne götüren gol öncesi yaşananları anlatan tecrübeli futbolcu, kazanılan frikik atışını ceza sahası içine orta olarak kullanmaktan son anda vazgeçtiğini söyledi. GS TV'ye açıklamalarda bulunan Selçuk nefeslerin tutulduğu o anı şöyle anlattı: "Ben içimden sürekli, 'gol atabiliriz' diyordum ama biraz zor gözüküyordu. Çünkü 10 kişi kalmıştık. 'Eğer bir frikik olursa belki de bu işi değiştirebilirim' diye düşündüm. Frikik olduğunda Arda yanıma geldi. 'Paşa; biraz uzak gibi... İstersen orta yap' dedi. 'Sen git, ben orta yapacağım' dedim ama ben gol olacağına hissetmiştim. Bu duygularla topa vurdum ve gol oldu." "Belki de hayatımın en anlamlı golü oldu" diyen ve çok mutlu olduğunu ifade eden Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, finallere gitmekten çok Türk insanını sevindirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Çok mutluyum, çok gururluyum ama en önemlisi insanlarımızı mutlu ettirdiğimiz için, onları sevindirdiğimiz için ayrıca mutluyuz. Bu Avrupa Şampiyonası Finalleri ülkemize armağan olsun" diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde 18 maça çıkan ve ilk 3 golünü kaydeden 30 yaşındaki Selçuk İnan, kariyerindeki ilk ve belki de tek Avrupa Şampiyonası Finalleri deneyimini Fransa'da yaşayacak.

Terim varsa başarı vardır
Selçuk İnan, Euro 2016 yolunda elde edilen başarıda Futbol Direktörü Fatih Terim'in de payının ayrı olduğunu kaydetti. Terim'in olduğu her yerde başarının da olacağını dile getiren başarılı futbolcu, "Fatih hocanın olduğu her yerde başarı vardır, hedef vardır. Onu bize gerçekten çok iyi aşıladı. Fatih hocanın da her zaman söylediği gibi, biz bitti demeden bitmez. Yine öyle oldu. Bunu da başardığımız için çok mutluyuz" ifadesini kullandı.

Aynı golleri bekliyorum

Galatasaray teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, milli takımın Euro 2016'ya direkt olarak gitmesini sağlayan frikik golünü atan Selçuk İnan'ı dünkü antrenmanda özel olarak kutladı. Hamzaoğlu, espri ile karışık, "Aynı golleri Galatasaray'da da atmanı bekliyorum" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN