Web Sürümüne Geç

Galatasaray işi 20 dakikada bitirdi

Galatasaray işi 20 dakikada bitirdi
Cumartesi 18.10.2015

Kötü başladı ikinci yarıda doğru olanı yaptı

Galatasaray kötü başladığı maçın ikinci yarısının ilk 20 dakikasındaki iyi oyunu ile maçı kopardı. İlk yarıda kaliteli bir oyun izleyemedik. G.Birliği daha akıllı oynadı. G.Saray kötüydü. Neden? Çünkü sarı-kırmızılılar kenarlara inemediler. G.Birliği oyunu ve G.Saray'ı ortaya sıkıştırdı. Böyle olunca G.Saray ilk yarıda kilidi çözemedi. Sarı-kırmızılı savunma G.Birliği'ne ceza sahasında büyük boşluk bıraktı. Bu da rakibinin işini kolaylaştırdı.

İlk yarıda iki penaltı pozisyonu vardı G.Saraylılar'ın istediği ama hakem bunlarda doğru karar verdi. Ancak G.Birliği'nin attığı golden önce Bilal'in düşürülmesi pozisyonu fauldü. Selçuk gibi profesyonel bir oyuncunun ısrarla itiraz edip sarı kart görmesi yanlıştı!

İkinci yarı başladı, iki yan top, iki gol ile G.Saray 2-1 öne geçti. Neden? Çünkü G.Saray kanatlara inince G.Birliği defansında boş alanlar oluştu. İkinci yarıda Yasin'in oyuna girmesi G.Saray'a hareketlilik getirdi. Yasin sol çizgiyi kullanmaya başlayınca rakip savunmada boşluklar oluştu. Rakip ceza alanında G.Saray daha çok pozisyonlar buldu.

Chedjou dün hem attı hem attırdı. Bu futbolcu kornerlerde rakip defans için en tehlikeli adamlardan biri. Hakemin ikinci yarıda verdiği penaltı kararı doğruydu ama sarı kartı eksik bıraktı. O pozisyonda sarı kartı da göstermeliydi.
G.Saray dün kazandı ama bu kadro ile G.Saray'ın işi çok zor. Galatasaray'ın kenarda oturanına bak! Beşiktaş ve F.Bahçe'ninkilerine bak! G.Saray'ın yedek kulübesi zayıf! Galatasaray'a mutlaka takviye yapılması lazım.

Bakın G.Saray yönetimi "Feda" diyemedi. Sanki bir aşağılık kompleksi gibi görüyorlar bunu. Beşiktaş bakın üç yıldır "Feda" dedi. G.Saray yönetimi Hamza'yı attı ortaya kendileri perdenin arkasında kaldılar. Hamza giderse her şey düzelecek mi? Hayır. G.Saray yönetiminin borç ödemesini taraftar anlamaz! Bir yandan borç ödersin bir yandan da pahalı olmayan takviyeler yaparsın! Bilal'i alıp Türkiye şartlarında oynatırsın ama Avrupa'da başarılı olamazsın!

Galatasaray'ın tek santrforu var o da Burak. O da ideal santrfor değil. Umut zaten santrfor değil (!) dün bakın en zor olanını yani topu kale içinden dışarı attı. Birini de direğe vurdu! Santrfor dediğin adam rakip oyuncuyu çalımlayacak, adam eksiltecek.. Ama ne Burak'ta ne de Umut'da bu özellikler yok.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN