Web Sürümüne Geç

Tarihe geçmek ister misiniz!

Tarihe geçmek ister misiniz!
Pazartesi 20.10.2015

Oyuncularına, Devler Ligi'nde 10 maçtır, Kadıköy'de ise 16 yıldır galip gelemediklerini hatırlatan Hamza Hamzaoğlu, "Tarihi fırsat ayağımıza geldi" dedi

Galatasaray teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu ve yardımcıları önceki gün Florya'ya kapandılar. Önce Benfica ile topladıkları bilgileri masaya yatıran ve bu karşılaşma için ön hazırlıklar yapan teknik heyet ardından da Fenerbahçe'nin Kayseri ile Beşiktaş'ın ÇAYKUR Rize maçını izledi. Hamzaoğlu, ayrıca Fenerbahçe maçını kayda da aldırırken maç sırasında sürekli fikir alışverişinde bulunuldu ve uzun uzun notlar alındı. BASARILI çalıştırıcı dünkü idmanda ise Benfica ve Fenerbahçe maçıyla ilgili görüşlerini oyuncularıyla paylaştı. Şampiyonlar Ligi'nde 10 maçtır galibiyet yüzü göremediklerini ve Kadıköy'de ise 16 yıldır 3 puana hasret olduklarını ifade eden Hamzaoğlu, "Benfica iyi bir takım ama yenilmez değil. Gençlerbirliği maçının ikinci yarısında oynadığımız futbolu tekrarlarsak karsımızda kimse duramaz. Ayrıca bu hafta Fenerbahçe'yi yenememe geleneğine son veremezsek, bir daha da veremeyiz. Tarihe geçme fırsatına hiç bu kadar yakın olmamıştık" ifadesini kullandı. HAMZA Hamzaoğlu'nun Benfica ile Fenerbahçe derbisinde aynı taktiği uygulatacağı, iki maçtan da bu taktikle 6 puan alma hedefinde olduğu bildirildi.

'Kaybedersek gruptan çıkamayız'
Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, GS TV'ye Benfica maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başarılı hoca, "İlk iki maçı kazanamadığımızı düşünürsek, bu karşılaşma çok önemli. Kazanırsak, diğerleri kadar şansımız olur. Kaybedersek ise gruptan çıkma şansımız zora girer. Kolay olmayacak. Son ana kadar her şeyi zorlayacağız. Taraftarımız bizim için önemli bir güç. İnşallah Benfica karşısında da onların desteğiyle iyi oyun ve güzel bir skorla galip geleceğiz" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN