Web Sürümüne Geç

Ben hala ayaktayım!

Ben hala ayaktayım!
Perşembe 22.10.2015

Üçüncülüğü cebine koyan Aslan, Avrupa'da devam deceğinin mesajını verdi

Galatasaray geçtiğimiz hafta sonu Süper Lig'de aynı statta Gençlerbirliği maçı oynadı...
Gençlerbirliği, Türkiye Ligi'nin altlarında olan bir takımdı ve Galatasaray oyuna kötü başlayıp El Kebir'in golüyle de geriye düştü.
Sonra Gençlerbirliği'nin üzerine yığıldı. Önce beraberliği yakaladı, sonra da farka gitti. "Ne alakası var" diyeceksiniz...
Haklısınız da... Tabii ki Benfica bir Gençlerbirliği değil. Geçen hafta sonu G.Birliği'ni kaleye getirmeyen Galatasaray, güçlü bir takım olan Benfica'ya 3-4 pozisyon, çok da şut imkanı verdi. O kadar da olsun, Benfica ile oynuyorsun... Ama Gençlerbirliği maçında girdiği pozisyon kadar da pozisyona girdi.
İki gol attı, 4 tane Cesar çıkardı, bir direkte patladı, 3 tane de direk dibinden auta giden top vardı.

Oynaması gerektiği gibi

Bu galibiyetle bence en azından üçüncülüğü cebine koydu. Ama önemli olan yola devam için "Ben hala ayaktayım" mesajını verdi. En azından rakipleri Benfica ve Atletico ile aranın açılmasını engelledi.
Galatasaray takımının bu kadrosu bundan iyi oynamaz. Bundan iyi de defans yapmaz. Benfica'yı yenmek için hem hücum da hem de savunmada böyle oynaması gerekirdi, öyle de yaptı.
Maçtan bir gün önce Hamza Hoca, ilk 11'i açıkladı; iki ofansif ön libero onların önünde de 4 tane hücumcu. Yani dün Benfica'ya 1 puan verseler kabul etmeyen bir takım vardı hem kadro hem de oyun anlayışında.
İki takımın da önünde önemli derbileri vardı. Biri Fenerbahçe diğeri Sporting Lizbon ile oynayacak hafta sonu...
Galatasaray maçın başından sonuna kadar "Önce bu maç" dedi.
Benfica 10. dakikadan sonra "Eyvah bu maç da önemliymiş" diye düşünmeye başladı.
Çünkü maçtan önce böyle bir Galatasaray beklemiyorlardı. 55'ten sonra biraz baskı kurdular. Baskı sonucunda da bol şut attılar.

Darısı başlarına
Galatasaray'ın 23:35'e kadar aklında Fenerbahçe maçı yoktu. Rölanti değillerdi, konsantrasyonları yüksekti. Oyunun sonuna kadar kramplar girene kadar mücadele ettiler. Ama bitiş düdüğü ile tamamen derbi başladı onlar için. G.Saray'ın dün yaptığını umarız ki Beşiktaş ile Fenerbahçe de bugün yapıp rakiplerini yenerler ve milli takımımızdan sonra Avrupa'da bir toparlanma yaşarız.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN