Web Sürümüne Geç

UEFA'yı bana bırakın!

UEFA'yı bana bırakın!
Perşembe 22.10.2015
G.Saray'ın ertelenen ekim ayı olağan divan kurulu toplantısı dün yapıldı. Toplantıya katılan başkan Dursun Özbek, mali fair-play sıkıntısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özbek, UEFA ile finansal fair-play hakkında yaptıkları görüşmelerde şeffaf olduklarını vurgulayarak, "UEFA, kendisine bağlı bütün kulüpleri bir disiplin içinde inceliyor. G.Saray, Türkiye'nin gözbebeği UEFA'da da en yüksek seviyede başarı kazanmış tek kulüp. UEFA, gidişatını ve mali yapısını önemsediği için öncelikle G.Saray'ı izlemeye alıyor. Bunu zaman içinde diğer kulüpler de takip edecektir" diye konuştu. Yönetim kurulu olarak mali disiplin konusunda büyük çaba sarf ettiklerini vurgulayan ve UEFA'ya sundukları raporda, çalışmalarının karşılığını alacaklarına inandığını belirten Özbek, "UEFA'yı ikna edeceğimi düşünüyorum. Olumsuz düşünmemek lazım" dedi.

Podolski'yi incelediler
Özbek, ayrıca UEFA'nın sadece mali değil, birçok konuyu incelediğini belirterek, "UEFA yetkilisi, Podolski'nin izinli olduğunu kendisine bildirdiğimiz zaman onun evine gidip 'evinde mi, ne yapıyor' diye incelemeye tabi tutmuştur. Bu çok önemli" dedi.

Özbek-Kozak gerginliği
Özbek ile divan üyesi Hayrettin Kozak arasında tartışma yaşandı. Kozak, başkana "Aysal'ın yaptığını yapıyorsunuz. Borç ile borç kapatmak başarı değil" dedi. Özbek, "Başarımızı gölgelemek için böyle davranıyorsun Hayri ağabey" cevabını verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN