Web Sürümüne Geç

Aysal'dan borca 'kur' savunması

Aysal'dan borca 'kur' savunması
Cuma 24.10.2015

Aysal, "Ben kulübü aldığım kadar borçla bıraktım. Zarar tamamen kur farkından. UEFA'ya bu iyi anlatılırsa ceza gelmez" dedi

Galatasaray Store'un açılışına katılan eski başkan Ünal Aysal, kendi döneminde kulübün borçlarının arttığı ve bu yüzden gelecek sezon takımın Avrupa kupalarına katılamayabileceği iddialarının doğru olmadığını savundu. Aysal, "Galatasaray'ın UEFA'nın cezalandıracağı tipte bir zararı yok. Bundan önceki 3 aylık dönemde 90 milyon dolar zarar var. Bu da kur farkıdan doğan zarardır. Bu durum UEFA'ya iyi izah edilirse böyle bir sorun kalmaz" dedi. Mali genel kurulda kendi dönemiyle ilgili her şeyi açıkladığını belirten Aysal, "Benim zamanımda borç katiyetle artmadı. Ben ne borç aldıysam onu devrettim. Üstelik de 81 milyon dolar benden önceki başkanların borcunu ödedim" diye konuştu. Galatasaray'da küskünlük olmayacağını da vurgulayan Aysal, "Ben futbolda başarı sözü verdim. Bunu da yerine getirdiğimi düşünüyorum. Şu anki başkan ise borcu azaltma sözü verdi. İnşallah başkan da bu konuda başarılı olacak. Hepimiz ona destek olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Mayıslar bizim olsun
Ünal Aysal derbinin güzel geçmesini dilediğini belirterek, "Netice ne olursa olsun, mayıslar bizim olsun, ekim kasım değil" yorumunu yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN