Web Sürümüne Geç

Bizi aç bıraktılar

Bizi aç bıraktılar
Salı 28.10.2015

G.Saray Başkan Yardımcısı Sezgin'den F.Bahçe yönetimine suçlama: Saracoğlu Stadı'nda bizimle ilgilenmediler. Hiçbir şey ikram etmediler. Kendi paramızla çay kahve aldık. Maçtan sonra biraz kurabiye verdiler. Dönünce hemen yemeğe oturduk

Şükrü Saracoğlu Stadı Protokol Tribünü'nde yaşananlara bir tepki de Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin'den geldi. Nasuh Sezgin, "Dostluk kabul edilmeyebilir, dostluğu reddedebilirsiniz ancak Türk gelenek göreneklerinde misafirperverlik var. Biz birçok deplasmana gidiyoruz çok güzel ağırlanıyoruz. Bize gelen takımları da aynı şekilde karşılıyoruz. Ben şaşırdım açıkçası" diye konuştu. "Fenerbahçe dostluğu kabul etmiyorlarsa biz bunda ısrarcı olmayız" diyen Sezgin sözlerini şöyle sürdürdü: Onlar Türk Telekom Arena'ya gelecekler ve biz kendi misafirperverliğimizi göstereceğiz. Bizim gelenek ve göreneklerimiz bunlardır. Bu şekilde davranarak Aziz Bey ne kazandı? Biz hepimiz bir aileyiz. İkram çok da önemli değil biz aç da otururuz ancak yöneticilerin gelip bir merhaba dememesi daha üzücü. Biz bunu beklemiyorduk. Arena'da protokol tribününde ikram zaten var kulübümüze ait. Misafir olarak gelen takımların yöneticilerine 2 saat öncesinde stadımızda ziyafet veririz."

KADIKÖY'DE NELER YAŞANDI?

ÖZEL ARAÇLA GİDİLDİ: Galatasaray yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz pazar günü Şükrü Saracoğlu'nda oynanan Fenerbahçe derbisi için saat 17.00 civarında Emniyet Müdürlüğü'nün kendilerine verdiği bir ekip ile takımın otobüsünün arkasından Kadıköy'e hareket etti. Özel araç özel bir kapıdan Şükrü Saracoğlu Stadı'nın otoparkına alındı.

YEDEK ÜYE KARŞILADI: Kapıda Fenerbahçe yönetim kurulunun iki yedek üyesi Galatasaraylı yöneticileri karşıladı. Uzunca bir yürüyüşün ardından, asansörle protokol tribününe çıkıldı. Bu sırada Galatasaraylı yöneticiler tamamen yalnızdı. Daha sonra Galatasaraylı yöneticiler ufak bir odaya alındı. Burada herhangi bir ikram olmadı. Su bile verilmedi.

BAŞKAN SU İÇMEDİ: G.Saraylı yöneticiler çayın 2.5 TL, kahvenin ise 4 TL olduğu protokol tribünde içeceklerini kendi paralarıyla satın aldılar. Bu sırada F.Bahçe yöneticisi Murat Özaydınlı kısa bir süre uğradı. Herhangi bir küfür veya taciz olayı yaşanmadı. Maç bitince çay ve kurabiye ikram edildi. Özbek ise yapılanlar yüzünden olayları protesto etti ve su bile içmedi.

YILDIRIM'IN OYUNUNA GELMEYİZ
G.Saray Başkanı Dursun Özbek, Kadıköy'deki maça çıkarma yaparken F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Hoş geldiniz" bile demedi. Özbek, Saracoğlu'na girerken, Yıldırım'ın "Biz G.Saray ile dost değiliz" sözlerine muhatap oldu. Özbek bu açıklamaya cevap olarak ayaküstü "Biz dostluk için geldik" diye cevap verdi. Yıldırım'ın Galatasaray'ı hedef alan sözlerine yanıt verilmemesiyle ilgili ise, "Biz verilecek cevabı en güzel şekilde vermesini biliriz... Ama bir gün sonra o stada gidecek 18 çocuğu, aslanların önüne atacak adam da değiliz. Kimsenin oyununa gelmeyiz" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN