Web Sürümüne Geç

Fenerbahçe'ye yakışmadı

Fenerbahçe'ye yakışmadı
Salı 28.10.2015

Fatih İşbecer, Kadıköy’de yaşananlara tepki gösterdi: Saracoğlu’nda medeniyet kurallarının öngördüğü şekilde ağırlanmadık

Galatasaray Genel Sekreteri Fatih İşbecer, Fenerbahçe derbisinde, sarı-lacivertli kulübün kendilerini medeniyet kuralları çerçevesinde misafir etmediğini söyledi. Özel taşıma firması UBER ile yapılan işbirliği anlaşmasının imza töreninde gündemle ilgili soruları yanıtlayan İşbecer, "Maalesef son maçımızda Galatasaray yönetimi medeniyet kurallarının öngördüğü biçimde ağırlanmadı. Bu hoş bir şey değil. Sportmenlik ile örf ve adetlerimize aykırı" diye konuştu. Fatih İşbecer, Aziz Yıldırım'ın Galatasaray Kulübü'nü dost görmediğini söylediğinin hatırlatılmasına ise, "İki kulüp arasında 100 yılı aşkın bir süredir ciddi rekabet ve dostluk var. Tabii ki bir kişinin kişisel hezeyanları nedeniyle bu dostluk sekteye uğramayacaktır. Biz Fenerbahçelileri hala dostumuz olarak görüyoruz. Ancak bize resmi davet gelmediği için bu kadar tantanadan sonra bizden de onlara davet gitmez. Ama Fenerbahçe yönetimi ligin ikinci yarısındaki maça gelmek isterse başımızın üstünde yerleri var" şeklinde görüş belirtti.

Kupayı tabii ki alacağız

Yıldırım'ın Galatasaray'ın Kadıköy'de kupa kaldırmasına tepki göstermesiyle ilgili ise İşbecer şunları söyledi: "Bir müsabaka sonunda kupa varsa ve adaylardan biri Galatasaray ise o kupayı Galatasaray alacak. Daha doğal sonuç olamaz. Federasyon kupayı getirmiş, almamak da ne demek?
Bu kadar travmatik olmazdı
Ha ngi yönetim olursa olsun o kupayı Kadıköy'de alırdı. Işıkların kapanması, zeminin sulanması bunu dramatik yaptı. Enteresan engellemeler olmasa etkisi bu kadar travmatik olmazdı. Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış. 20 yıldır her derbi öncesi böyle açıklamalar yapılıyor. Biz neden maçtan önce polemiğe girelim!"

GENEL SEKRETER İŞBECER'DEN SATIRBAŞLARI:

10 puan verselerdi
Utanmamışlar; 8.4 vermişler! Tam puan verselermiş... Kıracaksan adam gibi kır yoksa ver 10 puan da 'Bak biz hiçbir şey sallamıyoruz; 10 puan çakıyoruz' de!

Sneijder'i doğradılar
Her maçta hakem hatası oluyor. 16 yıllık seriyi sadece hakeme bağlamak olmaz. 'Zafere Kaçış' filmindeki gibi Galatasaray çıkacak ve o maçı alacak. Tabii yediğimiz gol ofsayt, 2 penaltı ve Sneijder'i de ince ince doğradılar. Çocuk sedyeyle çıktı. Yıldızları UEFA koruma altına alıyor. Her topa değdiğinde gereğinden fazla sertliklere maruz kaldı. Hakem bunları görmezden gelirse performansını etkiler.

4 yıldız kapanmaz

Benfica maçı öncesi yazılı ve görsel medyada her yerde 4 yıldızlı logomuz çıkıyor ama derbi anonslarında herkes logoları yıldızsız kullandı. Neden? Üç dörtten küçük! Herhalde onun sıkıntısı var! 4 yıldızı örtmek mümkün değil. Zaten Olcan gösterdi nerede olduğunu ve "Göğsümüzde 4 yıldızı gururla taşıyoruz" dedi. Photoshop'la kapanacak bir şey değil! Bir başarının yansıması 4 yıldız ve herkes onun olduğunu biliyor. Bunlar gereksiz hamleler, saçma geldi.

Ne ceza verecekler?
Gençlerbirliği maçındaki 36 saniye süren tezahürat yüzünden iki tribünümüz kapandı. Cumhuriyet Bayramı'na denk gelen Eskişehir maçında Türk Telekom Arena'yı şölen yerine çevirecektik, bayram coşkumuz engellendi. Bize Kadıköy'de misliyle küfür edildi. Bakalım oraya ne ceza çıkacak? Eğer ölçek varsa çok daha büyük ceza olmalı.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN