Web Sürümüne Geç

  Aslan'ı Telles güldürecek

  Aslan'ı Telles güldürecek
  04 Ocak 2016, Pazartesi

  İngilizler, İtalyan devine 8.5 milyon euro'luk satış opsiyonu bulunan Telles'e göz koydu. UEFA'yla başı dertte olan G.Saray sevinirken, mavilerden 10 milyon euro istenecek

  Galatasaray UEFA'da Finansal Fair Play konusunda yaşadığı sıkıntıları çözmek için harıl harıl projeler üretirken, bir sevindirici gelişme Brezilyalı futbolcusu Alex Telles'te yaşandı. Sezon başında 8.5 milyon euro'luk satış opsiyonuyla İtalyan devi İnter'e kiralanan Brezilyalı sol bek için İngiltere Premier Lig'de tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren Chelsea, Aslan'ın kapısını çalmaya hazırlanıyor. İngiliz basını, görevine son verilmeden önce, sezon başında da Portekizli çalıştırıcı Jose Mourinho'nun çok istediği Alex Telles'in, yeni menajer Guus Hiddink'in de transfer listesinde gözdeleri arasında olduğunu vurgulayıp Londra ekibinin sambacıyı almak için harekete geçtiğini vurguladı.

  Kritik tarih 1 Temmuz
  İTALYAN
  deviyle yapılan kiralık sözleşmesinde satış opsiyonu 8.5 milyon euro olarak belirlenirken, mavi-siyahlılar için bu opsiyon 1 Temmuz tarihinde sona erecek. Ada basını da bu tarihe dikkat çekip, Londra ekibinin İnter'in opsiyonu kullanmaması halinde Telles'in işini bitireceğini ifade etti. Bu gelişmelerden şüphesiz en karlı çıkacak takım G.Saray olacak. İnter'le anlaşılamaması durumunda İngilizler'e kapıyı 10 milyon euro'dan açacağı öğrenilen sarı-kırmızılıların bu dev transferin gerçekleşmesi halinde FFP konusunda eli önemli bir ölçüde rahatlayacak.

  Türkiye'ye dönmeyecek
  Her seferinde İtalyan basınına İnter'de çok mutlu olduğunu, Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini söyleyen Alex Telles, bu sezon mavi-siyahlılarda 11 resmi karşılaşmaya çıktı. Brezilyalı sol bek bu maçlarda sadece 1 asist yapabildi.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN