Web Sürümüne Geç

  Aklımda hep G.Saray vardı

  Aklımda hep G.Saray vardı
  06 Ocak 2016, Çarşamba

  Galatasaray, donk transferini resmen açıkladı. Aslan’ın Kasımpaşa’dan 2.5 milyon euro karşılığında renklerine bağladığı Donk, “Kafamda hep sarı-kırmızı vardı. Türkiye denince akla hep G.Saray gelir” dedi

  Ara transfer döneminin resmen açılmasıyla Galatasaray ilk bombayı patlattı. Sar ı-kırmızılı kulüp, daha önce anlaşmaya vardığı Kasımpaşalı ön libero Ryan Donk ile 2.5 yıllık sözleşme imzaladı. İmzayı atar atmaz GSTV'ye konuşan Donk, G.Saray'a transfer olmayı profesyonel tercihten öte yürekten istediğini söyleyerek "Kasımpaşa antrenmanlarına giderken, hep TT Arena'nın yanından geçiyordum. Ne kadar büyük bir camia olduğunu anlayabiliyorsunuz" diye konuştu. Hollandalı yıldız, "Türkiye'ye geldiğimden beri her zaman kafamda sarı-kırmızı renkler vardı. Türkiye denince ilk tercih her zaman Galatasaray'dı" dedi.

  12 maç sonrası 15 bin Euro
  Kasımpaşa'ya 2.5 milyon euro ödeyecek G.Saray, Donk'un alacağı ücretleri de açıkladı. Sezon sonuna kadar 750 bin euro alacak olan Hollandalı krampon, ayrıca bu sezon ilk 11'de oynayacağı 12 maç sonrası 15 bin euro maç başı kazanacak. Diğer iki sezonda ise 1.5 milyon euro garanti ücret alacak Donk'a, yine ilk 11'de oynayacağı bu kez 25 resmi maç sonrası 15 bin euro maç başı verilecek. G.Saray, 15 numaralı formayı giyecek olan Donk'un lisansını vergi dairesinden borçsuzluk yazısı aldıktan sonra tescil ettirecek

  Melo'yu asla aratmam
  Tecrübeli futbolcu, Felipe Melo'nun yokluğunu dolduracağını ve kendisine has özellikleri olduğunu da belirterek "G.Saray geçen sene de geriden gelip şampiyonluğu kazanmıştı. Yine bunu başarmak için çalışmaya devam edeceğiz. G.Saray için kariyerimin en büyük transferi diyebilirim" ifadesini kullandı.

  Florya'ya ayak bastı
  Donk, ayağının tozuyla dün ilk antrenmanına çıktı. Sarı-kırmızılılar idmanda ağırlık ve taktik çalışmalar yaparken, Hollandalı oyuncunun yeni takımında hiç yabancılık çekmediği görüldü.

  Olay adam olmuştu

  Donk, 2013-14 sezonundaki Kasımpaşa-Beşiktaş maçında çok konuşulacak bir olaya imza atmıştı. Hollandalı, Almeida gol pozisyonundayken elinde tuttuğu topu fırlatarak diğer topun yönünü değiştirmişti. Donk, bu hereket sonrası futbol kurallarını altüst etmiş, o karşılaşma da kural hatası olduğu nedeniyle tekrarlanmış ve Beşiktaş 3-0 kazanmıştı.

  Yine önce FOTOMAÇ duyurdu
  "Transferde ilk önce FOTOMAÇ yazar daha sonra diğerleri" kuralı bir kez daha ispatlandı. Türkiye'nin en çok satan spor gazetesi FOTOMAÇ, Donk'un G.Saray'a imza atma serüvenini sayfalarına gün gün böyle taşıyarak bir başarıya daha imza attı.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN