Web Sürümüne Geç

Cimbom 'un kare ası

Cimbom 'un kare ası
Salı 06.01.2016

Sarı-kırmızılı yönetim, PSG'den van Der Wiel, Ajax'tan Ricardo van Rhijn Vitesse'den Diks ve Cruzeiro'da forma giyen Mayke üzerinde yoğunlaştı

Her teknik direktörün Galatasaray'da göreve geldiğinde artık ilk işi neredeyse sağ bek transferi oluyor. Yıll ardır yeni sağ bekler alınmasına rağmen sürekli olarak Sabri Sarıoğlu'nun forma giydiği bu mevkii için şu anda 4 aday üzerinde çalışmalar devam ediyor. Denizli'nin Sabri ve Tarık'ın performansından memnun kalmaması, Denayer'ın ise stoper olarak oynamak istemesi nedeniyle arayışlara başlayan sarı-kırmızılı ekip, PSG'den Gregory van Der Wiel, Ajax'tan Ricardo van Rhijn, Vitesse'den Kevin Diks ve Cruzeiro'da forma giyen Mayke üzerinde yoğunlaştı. Dört oyuncu ile yapılan görüşmelerde ortalama 10 milyon euro'luk bir maliyet ortaya çıkması yönetimi korkuturken Mayke düşük ücreti ile 4 aday içinde öne çıkmış durumda... Brezilyalı oyuncuyu cepte tutan Cimbom, diğer adayları son ana kadar zorlamayı planlıyor.

İşte Fotomaç farkıyla müstakbel sağ bek adayları ve maliyetleri:
Gregory van Der Wiel: PSG ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Fransa'da kalmayı düşünmüyor. İtalya ve İngiltere'den teklifler alıyor. G.Saray'dan ise yılda 3.5 milyon euro'dan en az 3.5 yıllık sözleşme istiyor. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olmasına rağmen PSG en az 4 milyon euro bonservis bedeli istiyor. Wiel'in maliyeti en iyi ihtimalle 15 milyon euro'dan fazla.

Ricardo van Rhijn: Ajax, genç oyuncu için 4 milyon euro bonservis bedeli istiyor. Oyuncu ise 1.5 milyon euro'ya ikna edimiş durumda. Fakat oyuncu 5 yıllık sözleşme istiyor. van Rhijn'in maliyeti de en az 10 milyon euro'nun üzerinde.

Kevin Diks: Vitesse, 19 yaşındaki yıldız adayı için 3 milyon euro bonservis bedeli istiyor. Oyuncu da artan maliyetlerde 1 milyon euro'dan başlayarak 5 yıllık sözleşmeye imza atmaya hazır. Diks'in maliyeti bile 5 yıl için 8.5-9 milyon euro'ları bulacak gibi duruyor.

Mayke: Taffarel'in önerdiği Brezilyalı sağ bekin sözleşmesi sezon sonunda bittiği için Cruzeiro'nun 1 milyon euro'nun altında bir rakama ikna edilmesi gündemde. Oyuncu da yıllık 1'er milyon euro'dan 3 yıllık sözleşme yapmaya hazır. 3 yıllık maliyetinin 5 milyon euro'nun altında kalma ihtimali Mayke'yi UEFA Finansal Fair-Play kuralları nedeniyle G.Saray'a oldukça yaklaştırıyor.
Etiketler Vitesse, UEFA, PSG, Galatasaray, Ajax
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN