Web Sürümüne Geç

  Donk için 2.5 milyon euro çok mu?

  Donk için 2.5 milyon euro çok mu?
  07 Ocak 2016, Perşembe

  Bazı taraftarlar, "6 ay daha beklesek, bedavaya alırdık" görüşünü dile getirse de yöneticiler kendinden emin:

  Felipe Melo'nun İnter'e gitmesinin ardından ön libero mevkiinde büyük sıkıntı yaşayan Galatasaray, Kasımpaşa'dan Ryan Donk'u transfer ederek sorunu çözdü. Ancak tartışmalar bitmedi. Bazı taraftarlar ve camianın ileri gelenleri sezon sonunda bitecek bir oyuncu için 2.5 milyon Euro bonservis bedeli ödenmesini fazla bulurken, "6 ay daha bekleseydik bedavaya alırdık" eleştirisinde bulundu. Buna karşılık yönetim ve teknik heyet ise Donk'un transferinden çok memnun. Hatta düşük bir maliyete transferi bitirdiklerini düşünüyor.

  Fark açılmazdı
  Hollandalı
  oyuncunun takım için acil bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan sarı-kırmızılı yetkililer, "Ryan Donk ilk yarıda takımda olsaydı daha az gol yer; liderle de puan farkı bu kadar açılmazdı" iddiasında bulundu. Donk'un hazır geldiğini ve nokta atışı bir transfer yaptıklarını belirten yöneticiler, aynı kalitedeki bir oyuncunun transfer edilmesinin 6-7 milyon euro'yu bulabileceğine işaret ettiler.

  7 FUTBOLCU YERİNİ DOLDURAMADI
  Melo'yu İnter'e satan Galatasaray ilk yarıda Brezilyalı yıldızın yerine tam 7 isim denedi. Bilal, Jem Karacan, Jose Rodriguez, Hakan, Emre, Sneijder ve Chedjou orta sahada Selçuk'un yanında oynadı. Ancak bu 7 isim de Melo'nun boşluğunu dolduramadı. Sezonun ikinci yarısında bu bölgede Donk'a görev verecek Denizli, Donk ile Selçuk'un iyi bir ikili olacağını düşünüyor.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN