Web Sürümüne Geç

Cimbom öfke kustu

Cimbom öfke kustu
Perşembe 08.01.2016

G.Saray, hükmen yenilgiye yaptığı itirazı geri çeviren Tahkim Kurulu'nun 'hukuk ayıbı' olarak nitelendirilebilecek bir karara imza attığını açıkladı

Galatasaray Kulübü, hükmen mağlup ilan edilme cezasına yaptığı itirazın Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu tarafından reddedilmesi üzerine sert bir açıklama yaptı. Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun, Fenerbahçe maçında sarı-kırmızılı ekibi hükmen mağlup saymasının ardından GSGM Tahkim Kurulu'na başvuran Galatasaray, hatanın kabul edilmesine karşılık suçlu bulunduklarını ifade etti. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Tahkim Kurulu, hukuk ayıbı olarak nitelendirilebilecek bu kararı ile kusurun federasyona ait olduğunu tespit etmesine rağmen bu hatanın faturasını kulübümüze ve oyuncumuza kesmiş, kusurlu federasyonu ise aklama yoluna gitmiştir. Alınan karar, taraflılığı tüm çevreler tarafından malum olan federasyonu hukuki anlamda aklamış olsa da, vicdanlarda aklayamayacaktır. Hukuka aykırı karara karşı yasal süresi içerisinde karar düzeltme yoluna başvuracağımızı ve tüm bu adaletsizliklere karşı en anlamlı cevabı yine sahada vereceğiz.

METNİ YAYINLAMAYI BORÇ BİLİYORUZ!
Galatasaray, 'zayıf gerekçelerin ortaya çıkması' adına Tahkim Kurulu'nun karar metnini de yayınladı. Konuyla ilgili şu ifadeler kullanıldı: Tahkim Kurulu'nun kamuoyu ile paylaşmadığı karar metnini, hem karar lehine oy kullananların gerekçelerinin zayıflığının, hem de başkan ve raportör üyenin karşı oy kullanma gerekçesinin hukuken oturduğu sağlam temelin herkes tarafından bilinmesi adına yayınlamayı da bir borç biliyoruz.
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN