Web Sürümüne Geç

G.Saray'ın şampiyon olması zor

G.Saray'ın şampiyon olması zor
Perşembe 08.01.2016

Ayrıldığında takımın liderden 5 puan geride olduğunu ifade eden başarılı çalıştırıcı, "Maalesef Galatasaray şu an 11 puan geriye düştü. Oynanan oyun iç açıcı değil" dedi

Galatasaray'dan Umut Bulut'la ilgili açıklamaları gerekçe gösterilerek gönderilen Hamza Hamzaoğlu, sarıkırmızılı takımın Mustafa Denizli döneminde geriye gittiğini ve umut vermediğini söyledi. Sarıkırmızılı ekipten ayrıldığından bu yana konuşmamaya çalıştığını kaydeden ancak Bursaspor'un kampında Galatasaray sorularından kaçamayan Hamzaoğlu, 'Enkaz bıraktığı' şeklindeki yorumlara tepki gösterdi.

Cimbom'un ligdeki şansının sorulması üzerine, Galatasaray'ın Mustafa Denizli yönetiminde iyi oynamadığını savunan teknik direktör Hamzaoğlu, "11 puanlık fark kapatılmayacak gibi duruyor. Maalesef Galatasaray biraz geriye düştü. Oynanan oyun da umut verici değil. İşleri zor gözüküyor" dedi. Sarı-kırmızılı ekibin, lider Beşiktaş ile arasındaki 11 puanlık farkın kendisine yıkılmak istendiğini belirten Hamzaoğlu, şunları söyledi:

"Galatasaray'dan ayrılmak mutlu etmedi, üzüldük. Puan olarak iyiydi ama futbol olarak kimseyi tatmin etmeyen Galatasaray vardı. Diyaloglar çok iyiydi. Güzel bir sezon geçirdik ama bu 3 kupayı biz almadık. Sadece başındaydık antrenörleri olmaktan gurur duyduk. Çorbada tuzumuz olduğu için kendimizi mutlu sayıyoruz. Bize göre anlamsız bir ayrılıktı. Her şey dört dörtlük değildi ama kötü de değildik. Enkaz bırakmışız gibi algı yaratılıyor. 11. haftada ayrıldık, Rize maçı sonrası ayrıldık. O maçta kazanmak için her şeyi yapmıştık. 3-3 de bitirebilirdik. İleri gitmelerini söylemiştim. Kazanmaya giderken kaybetmiştim. O maçla birlikte 5 puan gerideydik. Sadece algı yaratılması beni üzüyor."

TÜM OYUNCULARA KEFiLiM
Hamzaoğlu, Galatasaray'ın en çok eleştirilen isimleri Umut, Sabri, Bilal ve Jem Karacan'a da sahip çıktı. Sarı-kırmızılı takımın göndermesi durumunda bu oyunculara talip olduğunu belirten Hamzaoğlu, "Galatasaray'dan oyuncuya talip olmak orada huzursuzluk çıkartır ama orada her oyuncumun arkasındayım. Onlar ayrılık isterse ve benim de ihtiyacım varsa her oyuncuyu alabilirim. Umut Bulut, Sabri, Bilal, Jem; kim olursa olsun. Hepsinden memnundum" dedi.

YÖNETİMİ DE TAŞLADI
Süper Lig'de yaşanan teknik direktör değişikliklerini değerlendiren Hamza Hamzaoğlu, üstü kapalı olarak kendisini önderen Dursun Özbek yönetimini de eleştirdi. Türkiye'de bir türlü istikrar yakalanamadığını anlatan Hamzaoğlu, şöyle konuştu: Sürekli kulüplerimiz bir kongre telaşı ve teknik direktör değişimleri içerisinde. Futbolda başarı istikrardan geçer ama istikrar bazılarının musluğunu da kapatır. O yüzden o muslukların kapanmasını istemeyenler istikrarın önüne geçiyor. Bizler teknik direktörler olarak doğru bir şekilde işlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Maalesef ülkemizde istikrarı istemeyen çok önemli bir kesim var. Şu anda da en çok ağlayanlar onlar.

11 maçta 21 puan, 6 hafta da 9 puan
Galatasaray, Hamzaoğlu ile 11 haftada, 6 galibiyet, 3 beraberlik, 2 mağlubiyet alırken, Denizli yönetiminde çıktığı 6 maçta ise 2 galibiyet, 3 beraberlik, 1 mağlubiyet elde etti. Hamzaoğlu ile 11 haftada 12 puan, Denizli ile 6 maçta 9 puan kaybetti

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN