Web Sürümüne Geç

Linnes yola çıktı

Linnes yola çıktı
Cuma 09.01.2016

Galatasaray el sıkıştığı Martin Linnes transeferini bugün ya da yarın açıklayacak. Norveç'in yükselen değeri olarak gösterilen 'Viking' pazartesi kampa katılacak. Sıkı geçen pazarlıklar sonrasında anlaşılan yıldız isim yıllık 1.3 milyon euro alacak

Norveç'in Molde takımında oynayan sağ bek Martin Linnes, Galatasaray'ın pazartesi günü Antalya'da yapacağı kampa katılıyor. Sarı-kırmızılı yöneticilerin uzun süren pazarlıklar sonunda yıldız oyuncunun kulübüyle de anlaştığı transferi bugün ya da en geç yarın açıklayacağı bildirildi. Linnes'in transferinde yöneticilerin yaptığı kritik transfer görüşmeleri önemli rol oynadı. 3 milyon euro bonservis bedeli isteyen Molde yöneticilerine rest çeken Galatasaray, fiyatı 1 milyon 750 bin euro'ya kadar indirdi. Görüşmelerde sona gelindiği, ödemeler konusunda kalan küçük pürüzlerin de giderilmesinin ardından Galatasaray'ın Linnes transferini bugün ya da yarın açıklayacağı ifade edildi. Sarıkırmızılı ekibin Norveçli yıldıza ise yıllık 1 milyon 300 bin euro garanti ücret ödeyeceği bildirildi. Linnes, Molde'nin Fenerbahçe ile oynadığı Avrupa Ligi maçı için geldiği İstanbul'a hayran kalmıştı. Defansta görev yapan yıldız o maçta F.Bahçe'ye bir de gol atmıştı.

Avrupa'da oynamıyor
LİNNES'in alınması için onay veren teknik direktör Denizli'nin tek endişesi 24 yaşındaki oyuncunun Avrupa Ligi maçlarında forma giyemeyecek olması. Grosskreutz transerinde yaşanan hatalar zincirinin ardından geri dönmesi, Linnes'in de Avrupa'da oynayamayacak olması sarı-kırmızılı yöneticileri taraftar tepkisi nedeniyle endişelendiriyor.

FOTOMAÇ duyurdu
Transferin 1 Numarası FOTOMAÇ her zaman olduğu gibi yine nokta atışı yaptı. Galatasaray'ın aradığı sağ bek adayları arasında en güçlü ismin Molde'de oynayan Martin Linnes olduğunu yazan gazeteniz FOTOMAÇ yine 12'den vurdu. Sarı-kırmızılı ekip uzun pazarlıklar sonrasında Linnes'i kadrosuna kattı.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN