Web Sürümüne Geç

Ne yaptın Mondi!

Ne yaptın Mondi!
Perşembe 14.01.2016
Mondragon'dan sevenlerine kötü haber geldi. Bir dönem Galatasaray'ın da kalesini koruyan ve taraftarların kalbinde ayrı bir yeri olan Kolombiyalı kaleci hastaneye kaldırıldı. Mondragon bu sabah erken saatlerde asırı dozda ilaç kullandıgı gerekçesiyle Cali'deki Valle del Lili Klinigi'ne getirildi. Eski kaleci hakkında klinikten resmi bir açıklama yapılmadı. Kolombiya basını, Mondragon'un esinden ayrıldıgı gerekçesiyle intihar ettigini öne sürdü ve durumunun agır oldugunu iddia etti. Haber, Türkiye'de büyük üzüntü ile karsılanırken sosyal medyada Mondragon'a destek veren sarı-kırmızılı taraftarlar, yeniden saglıgına kavusması için dua ettiklerini belirttiler.

Taburcu oldu

Sosyal medyadaki Instagram hesabında yaptığı paylaşımda, ailesiyle evinde çekilen bir fotoğrafa yer veren 44 yaşındaki Mondragon, "Dünyanın dört bir yanından gönderdiğiniz destek mesajları için teşekkür ederim. Evimde, ailemin de desteğiyle hastalığımı atlatmaya çalışacağım. Hastane personeline bana göstermiş oldukları sevgiden dolayı minnettarım" ifadelerini kullandı.

Mondragon'un ailevi sebeplerden dolayı depresyonda olduğunu savunan Kolombiya basını, 2014 FIFA Dünya Kupası'nın ardından aktif kariyerini noktalayan oyuncunun, kullandığı ilaçlardan aşırı dozda alarak intihara kalkıştığını iddia etmişti. Haberlerde, hastanede bulunan savcılık yetkilisinin, Mondragon'un intihar girişiminde bulunduğu iddiasını soruşturduğu paylaşılmıştı. Mondragon'un aşırı dozda ilaç aldığının yapılan farklı testlerde de ortaya çıktığı öne sürülmüştü.

Güney Amerika ve Avrupa'da 12 kulüpte forma giyen Mondragon, 2001-2007 yıllarında da Galatasaray'da oynamıştı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN