Web Sürümüne Geç

"Alternatifimiz yok"

"Alternatifimiz yok"
Cumartesi 16.01.2016 21:52

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Medicana Sivasspor'u yendikleri karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Takımdaki sorunları anlatan Denizli, "90 dakikayı değerlendirmeden önce esasında durumumuzu değerlendirmek lazım. Bu 90 dakikaya nereden, nasıl geliyoruz? 3 tane sakatlık problemiyle uğraşan ve oyuna başlayan arkadaşımız var. Sürekli oynamayan Sinan var. Sahadaki oyuncularımızın %40'ı problemli bir dönemden çıkan oyunculardı. Şu an bizim istediğimiz tempomuzu yükseltmek. Koşulları değerlendirdiğiniz zaman oyunda var olmak en önemlisi, bunu gerçekleştiriyoruz. Sonuç ve oyun olarak artılarımızın fazla olduğunu düşünüyorum ve bundan mutluyum" dedi.

Taraftar Arena'yı dolduracak
Açıklamalarıan devam eden Denizli, "Bu takımın taraftarı da futbolcusu da çok daha iyilerine layık. Bu olacaktır. Ancak kolay bir dönemde değiliz. Karşımızdaki takımların da bir amacı var. Var olan taraftarımız sayı olarak tatmin etmedi ama onları misli olarak stada getireceğiz" diye konuştu.

Takımdaki değişiklik görülüyor

Takımdaki değişimi gördüğünü söyleyen deneyimli teknik adam, "Son maçlarda yediğimiz kafa golleri problem ama bunları aşıyoruz. Bunları futbolcularda net bir şekilde görüyorum. Oyunun temposunu daha da yükselteceğiz. Düşündüğümüz bazı işlemler vardı, henüz gerçekleştiremedik" ifadelerini kullandı.

"Zaman zaman çelme yeriz.."

Zaman zaman sıkıntılar yaşayabileceklerini söyleyen Denizli, "Galatasaray iyi yolda, bu yolda zaman zaman çelme yersiniz. Bunlara aldırış etmeyeceğiz. Burak da bugün o karakteri ortaya koydu. O atmosferde topun başına geçip penaltı atmak kolay değil. Sevgi çığ gibi büyüyecek, kimse merak etmesin" açıklamasını yaptı.

Burak Yılmaz yorumu
Burak Yılmaz'ın ıslıklanmasıyla ilgili de konuşan sarı-kırmızılıların teknik patornu, "Bu tip hareketleri önleme şansımız yok ama kendi kendine önlenir bunlar. Ryan Donk'un performansından memnunum. Orta sahada mücadele gücümüzü yukarıya çekiyor. Transfer için herkes harıl harıl çalışıyor. Bazı bölgelerde alternatifimiz yok, sakatlık ya da başka bir şey durumunda zorlanıyoruz. Rekabeti arttırmamız lazım, buna çalışıyoruz" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN