Web Sürümüne Geç

Galatasaray'a UEFA'dan kötü haber

Galatasaray'a UEFA'dan kötü haber
Pazartesi 18.01.2016 20:00

UEFA, Galatasaray'ın finansal fair play kurallarını yerine getirmekte başarısız olduğunu açıkladı. UEFA Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Yargı Komisyonu'na sevk edilen sarı-kırmızılı kulüp hakkındaki karar, şubat ayı sonunda belli olacak.

UEFA'dan yapılan yazılı açıklamada, "Galatasaray'ın 2015-2016 sezonunda finansal fair play kurallarını yerine getirmekte başarısız oldu. Galatasaray, UEFA Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Yargı Komisyonu'na sevk edildi. Galatasaray hakkında karar şubat sonunda belli olacak" ifadeleri yer aldı.

Galatasaray'a transfer yasağı, para cezası veya Avrupa kupalarından men cezası verilebilir.

Öte yandan, UEFA Finansal Kontrol Kurulu Soruşturma Komisyonu, Hapoel Tel-Aviv (İsrail), Ruch Chorzow (Polonya), Rostov (Rusya) ve Kardemir Karabükspor'u incelemeye devam ettiğini açıkladı.

İncelemesi tamamlanan Hull City (İngiltere), Panathinaikos (Yunanistan) ve Sporting CP (Portekiz) takımlarının ise finansal fair play ile uyumlu oldukları için soruşturmalarının ceza gerektirmeyecek şekilde tamamlandığı ifade edildi.

FATİH DOĞAN AÇIKLAMIŞTI
Sabah gazetesi spor yazarı Fatih Doğan A Spor'da yayınlanan Spor Ajansı programında önemli bir iddiada bulunmuştu:

"Galatasaray'a sezon sonu kesin transfer yasağı gelecek. Şubat ayında bu karar okunacak, bu süreci de takip ediyorum. Galatasaray'ın Şubat başına bu toplantıyı ertelemesi bir başarı, Galatasaray bu işerli iyi yürütüyor,her şeye rağmen, Galatasaray'ın yerinde başka bir takım olmuş olsaydı cezayı almış 1 yıl Avrupa kupasından olmuştu.

Yüzde 99 diyordum şimdi yüzde yüz diyorum. Galatasaray'ın UEFA'ya sunduğu raporu inceledim, savunma kalemlerini inceledim. Çok güzel hazırlanmış dosya , içerik savunma, ülkedeki terör olayları, doların parametresinin yükselmesi… Kimsenin aklına gelmeyecek içerikleri oraya eklemişler. Emeği geçenleri tebrik etmek lazım. Kulübün haklarını savunmak adına yapılması lazım."
Etiketler Galatasaray, UEFA
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN