Web Sürümüne Geç

Şimdi Gümüş zamanı

Şimdi Gümüş zamanı
Pazartesi 18.01.2016

Son bir ayda çıktığı 6 karşılaşmada 4 gol 3 asiste imza atan Sni an Gümüş, sarı-kırmızılı takımın en büyük çıkış yapan oyuncusu oldu

Galatasaray'ın genç yıldızı Sinan Gümüş, Lukas Podolski'nin yokluğunda bulduğu forma şansını iyi değerlendirdi ve her maç daha da üstüne koyarak devam ediyor. Son 1 ayda çıktığı 6 karşılaşmada 4 gol 3 asiste imza atan Sinan, sarı-kırmızılıların en büyük çıkış yapan ismi oldu. Ligde ilk devrenin kapanış maçında Kayserispor karşısında, beraberliği kurtaran golü atan Sinan, Sivasspor ile oynanan ikinci devrenin açılış maçın da 1 gol, 1 asistle maça damga vurdu. Kupada çıktığı Kastamonu maçında da 1 asist yapan genç oyuncu, Karşıyaka ile oynanan iki maçta da gol atarken, Arena'daki maçta da bir asist yapma başarısı gösterdi. Son haftalarda bulduğu forma şansını çok iyi değerlendiren, Burak Yılmaz'ın tahtını sallamaya başlayan Sinan, başarısında Sivas maçını izleyen ve kendisini ayakta alkışlayan annesinin yattığını kaydetti. FOTO MAÇ'A özel açıklamalarda bulunan genç golcü, "Galatasaray'a geldiğimden bu yana çok çalıştım. Alt yapıda olsun A takımında olsun hiçbir zaman yılmadım, mücadele ettim. Annem başta bende emeği olan birçok kişi var. Bana güvenenleri ve dualarını esirgemeyenleri mahcup etmemek için elimden geleni yapıyorum" dedi.

Büyük gurur duydum
Son dört maçta da gol atmanın çok büyük mutluluk olduğunu belirten Sinan Gümüş, "Oyundan çıkarken taraftarların benim için yaptıkları tezahürat ve sevgi gösterilerini hiç bir zaman unutmayacağım. Annemin de beni izlemeye geldiği maçta bunları yaşamak benim için büyük gurur oldu" dedi.

Stuttgart'tan transfer edildi
15 Ocak 1994 doğumlu Sinan, 2014-2015 sezonunun başında Stuttgart'ın alt yapısından Galatasaray'a transfer edilmiş, o sezonu U21 takımı ile geçirmişti. U21 liginde 2014-2015 sezonunda 26 gol atarak gol krallığı elde eden Sinan, herkesin ilgisini çekmişti. Bu sezona A takım ile başlayan genç oyuncu, birçok kulüp tarafından kiralanmak istense de ne Hamzaoğlu tarafından ne de Denizli tarafından gönderilmedi ve gelecek için önemli bir değer olduğunu gösterdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN