Web Sürümüne Geç

Kongreye gidilmeli

Kongreye gidilmeli
Çarşamba 20.01.2016

Galatasaray'ın çıkmaz sokağa girdiğini belirten kulübün ileri gelenleri çözüm için acilen olağanüstü kongreye gidilmesi çağrısı yaptılar

UEFA'nın, Galatasaray'ı 2015-2016 sezonunda finansal fair-play kurallarını yerine getiremediği gerekçesiyle Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Yargı Komisyonuna sevk etmesi, camiada yankı buldu. Galatasaray camiasının önde gelen isimlerinden, son seçimdeki başkan adaylarından Prof. Dr. Ahmet Özdoğan ile Turgay Kıran, eski yönetici Mehmet Helvacı ve divan kurulu üyesi Hayri Kozak durumu değerlendirdi. İşte sarı-kırmızılı camia içindeki ilk tepkiler:

NİYE TEDBİR ALINMADI?
PROF. DR. AHMET ÖZDOĞAN:
"Bu yönetim anlayışıyla G.Saray, UEFA ile ilgili bölümden çıkamaz. Yapmamız gereken, olağanüstü genel kurula gitmek. Orada herkes Galatasaray'ı bu noktadan nasıl çıkaracağını anlatacak. Artık çözüm odaklı olmamız gerekiyor çünkü G.Saray'ın varlığı tehlikede... Dursun Özbek her dönemde, 'UEFA ile sorunları halledebiliriz. Bu çözülebilecek bir sorundur' diyerek bugünlere kadar geldik. Zararın 160 milyon dolar olduğu söyleniyor. Ünal Aysal dönemindeki 160 milyon dolar zarar Ekim 2014'te de vardı. G.Saray Avrupa'dan men edilecek noktaya geldiyse, 14 aydır neden tedbir alınmadı?"
TAMAMEN TERSİNİ YAPTIK
PROF. DR. MEHMET HELVACI:
"Her zaman söylediğim şey buydu. Yönetimler bu konuyu yeterince ciddiye almadığı için divan kurulu toplantısında da dile getirdim lakin yine bir şey olmadı. 2.5 sene boşa harcandı ve şu anda hiç istemediğimiz bir noktaya geldik. Konuyla alakalı çeşitli emsal kararlar var ama tabii her kulübün durumu farklı. Bizim en büyük farkımız da yapacağımızı söylediğimiz şeylerin tamamen tersini yapmamızdır. Ben bunu dile getirdiğimde o dönemin başkanı 'böyle bir şey yok' dedi. Şimdi de buraya geldik. Muhtemelen ağır bir karar çıkacak."

ÇAYCI ÇIKARMAK YETMEZ
TURGAY KIRAN: "
UEFA ile görüşmelerinden sonra olumlu tablo çizildi. Ama ortaya sürpriz bir sonuç çıktı. Galatasaray için çok büyük bir talihsizlik. Sıkıntı artık ayyuka çıktı. Koskoca Galatasaray'ın getirildiği hale bakın. Bunda sadece Dursun Özbek'in değil, hepimizin suçu var. Galatasaray'a para kazandırmanız gerekir. Yoksa 3 çaycı, 2 kapıcı çıkararak borçların azalmasını bekleyemezsiniz. Kaçınılmaz bir sondu. Riva'yı bile yapılandırmaya kalksanız, borçların belli kısmı ödenirdi. Hiçbir şey yapmadan, her geçen gün otele bir kat çıkarak ya da 3 memur işten atıp, 100 arabayı yok ederek G.Saray'ın borçları ödenmez. Yönetimin yeni projeler üretmesi gerekirdi."

YÖNETİM HALEN RAHAT
HAYRİ KOZAK:
"G.Saray açısından çok kötü bir haber. Yönetim kurulu heyet halinde UEFA ile görüşmelere gitti. Dönüşlerinde umutlu konuşuyorlardı. 'İyi bir görüşme oldu' şeklinde ifadeler kullanmışlardı ama böyle bir karar çıktı. Umarız şubat ayındaki karar G.Saray için öldürücü olmaz. Bunu temenni etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor. İyi niyetli bir çaba var ama çok yetersiz. Demek ki UEFA'yı tatmin edememişler. Sevimli bir karar çıkmasını beklemiyorum. Transferler yapıldığına göre bana rahat hareket ediyorlar gibi geliyor. Yoğun bir transfer arayışı
içindeler. Demek ki pek sıkıntı görmüyorlar."
Etiketler UEFA, Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN