Web Sürümüne Geç

Osmanlı'nın 2. golü tartışma yarattı

Osmanlı'nın 2. golü tartışma yarattı
Cumartesi 24.01.2016

G.Saraylı oyuncular, Aminu Umar'ın, 44'te attığı golde ayağını 'fazla kaldırdığını' savunarak itiraz ettiler. Hakem golü geçerli sayarken, sarı-kırmızılı futbolcuların tüm çabası kararı değiştirmeye yetmedi

G.Saray'ın, deplasmanda Osmanlı ile oynadığı karşılaşmaya damga vuran pozisyon, Aminu Umar'ın skoru 2-2'ye getiren golü oldu.. Defansın arkasına sarkan Aminu, Hakan ve Muslera'nın anlaşamaması üzerine araya girdi ve topu ağlara gönderdi. Pozisyonda Nijeryalı oyuncunun ayağını yerden fazla yükseğe kaldırdığını ve Muslera'nın topu tutmasını engellediğini savunan G.Saraylı futbolcular; uzun süre itiraz ettiler.

İtiraz eden Muslera sarardı
Sarı-kırmızılılar pozisyonda 'gol' kararı veren hakem Halis Özkahya'ya "Taban var hocam" diye itiraz ederken, Özkahya ise 'devam' diyerek golü geçerli saydı ve skor 2-2'ye geldi. Hakem Özkahya, kendisine sert şekilde itiraz eden Muslera'yı sarı kartla cezalandırdı.

TOROĞLU: MUSLERA AĞLAMASIN
A Spor'da Devre Arası programında Galatasaray'ın yediği ikinci golü değerlendiren yazarımız Erman Toroğlu; "Muslera ağlamasın! Orda Muslera topta etkili değil, adam boştaki topa ayağını kaldırıyor" şeklinde yorumladı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN