Web Sürümüne Geç

Aslantepe'ye yeni mabed!

Aslantepe'ye yeni mabed!
Salı 26.01.2016 01:03

Bir yanda borç, bir tarafta UEFA uğraşı ve transfer çıkmazı yaşamasına rağmen Dursun Özbek iki yeni projeyi hayata geçiriyor

Sarı Kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek Türk Telekom Arena'nın yanına yapılacak 13 bin kişilik salon projesi ile birlikte Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Galatasaray arasındaki tam 18 ayrı davanın da çözüme ulaşacağını ve stadın çatısını da yapacaklarının müjdesini verdi.

Stadın yanına yapılacak
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Türk Telekom Arena'nın yanına yapılacak çok amaçlı spor salonunun projesini tanıttı. Türk Telekom Arena'nın üzerinin kapatılması çalışmalarının yanında salon inşaatına başlayacaklarının müjdesini veren Özbek, tüm izinlerin ve projelerin hazırlandığını açıkladı. Özbek, "Daha önce buraya bir salon projesi yapılmış ama lafta kalmış, hayata geçmemiş. Arena'nın yanında uygun yerimiz var. Geçmişteki projeden de destek alarak çok amaçlı 13 bin kişilik bir salon projesine başlıyoruz." dedi.

"Devletten her türlü izin alındı"
Projenin kaynağının ve sponsorlarının hazır olduğunu açıklayan başkan Özbek, "Arsanın sahibi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü. Ankara'ya gidip, kurumla görüştüm, projemizi anlattım. Onlar bana bunun mümkün olduğunu söyledi. Ancak statla ilgili aramızda sorunlar, ihtilaflar ve devamında davalar olduğunu söylediler. Hepsini iyi niyetle çözeceğimizi anlattım ve bir yola girdik artık. Çatı ve bazı ödenmeyen paralar. 2 bin liralık sorun da var 20 milyonluk da. Arazi onların olduğu için salon da onların, kullanım hakkı Galatasaray'ın olacak. Kaynağı da hazır kimseden para istemeyeceğiz. Sponsorluk isim hakkı ile iki hazır firma var" diye konuştu.

"Taraftarlar bir günde 2 maç izleyebilecek"
Dursun Özbek Aslantepe'nin 24 saat yaşayan bir alan haline geldiğinin altını çizdi. 13 bin kişilik yeni salonda basketbol maçlarının haricinde konferanslar ve sahne sanatlarının da yapılacağını belirten Özbek, "Taraftarımız basketbol maçından çıkıp, 50 metre yürüyüp futbol maçına girecek. Salonun dışında da gelir getirici işletmeler olacak. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile aramızda 17-18 dava var. Bunlar çözülmeden olmaz dediler. Hepsini çözeceğimizi bildirdim ve kabul ettiler. Çatıyı da bu arada halletmiş olacağız. Çatı çözüldü mü, stadın üst kullanım hakkı ile ilgili sorun da çözülmüş olacak. Projemizi yaptık hazırladık ve onlara götüreceğim. Proje onayı ile birlikte protokolü de yapacağız" ifadelerini kullandı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN