Web Sürümüne Geç

Vardar 1 yıl önce uyarmıştı

Vardar 1 yıl önce uyarmıştı
Cuma 30.01.2016

Yazarımız Sinan Vardar, 'Futbol Zirvesi'nde TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in 'Kulüplerimiz borç batağında' itirafı için acı reçeteyi 12 Ocak 2015'teki röportajında 'Kulüplerimizi uzun vadeli kredi veren bankalar kurtarabilir' diye özetlemişti

Fotomaç bir kez daha gündemi belirledi. Yazarımız Sinan Vardar'ın, yaklaşık 1 yıl önceki röportajında Türk futbolu için çizdiği acı tablo ve verdiği kurtuluş reçetesi, Kulüpler Birliği Vakfı'nın düzenlediği 'Futbol Zirvesi'nde dile getirildi. Vardar, "Borç batağındaki kulüplerimizin kurtulması için bankaların uzun vadeli kredi vermesi gereklidir" ifadelerini kullanmıştı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören de 'Futbol Zirvesi'nde kulüplerimizin borç batağında olduğunu vurguladı. Demirören, ivedilikle çıkarılması planlanan 'Kulüpler Yasası'nı kurtuluş reçetesi olarak gösterip, "Çıkacak yasa, kulüplerin borcunu 10 yıla bölmez ise futbol adına faydası olmaz" sözleriyle adeta Sinan Vardar'ın uyarısının hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yaklaşık 3.5 milyar TL borcu olan kulüplerimiz için Sinan Vardar kulübü borca sokup kaçarcasına giden başkanları örnek göstererek, başkan olacaklara 'şahsi kefalet' zorunluluğu getirilmesi önerisinde bulunmuştu. Ayrıca kulüpleri Türk değil, yabancı denetçilerin denetlemesinin önemini ortaya koymuştu. Vardar'ın bu 1 yıl önceki öngörüsü 'Kulüpler Yasası'nda yer aldı.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN