Web Sürümüne Geç

G.Saray için gittim

G.Saray için gittim
Salı 16.02.2016

"Transfer sadece benim istememle gerçekleşmez!.. İki tarafın da kabul etmesiyle olur. Kulübümün içinde bulunduğu durumu düşünerek bu sefer gitmekten yana tercih kullandım"

Galatasaray'dan Çin'in Beijing Gouan takımına transfer olan Burak Yılmaz, yeni takımının kampına katılmak için dün Katar'a gitti. Havaalanında açıklamalarda bulunan golcü oyuncu, "Karmaşık duygular içindeyim. Hem üzüntülü, hem mutluyum. Benim için yeni bir hikaye olacak" diye konuştu. Başkan Dursun Özbek'in, "Burak kendisi gitmek istedi, biz de mecbur kaldık" sözlerini de değerlendiren tecrübeli yıldız, "Transfer sadece benim ya da kulübün istemesiyle olmaz. İki tarafın da kabul etmesiyle olur. Üzerine basarak söyleyebilirim ki kulübümün içinde bulunduğu durumu da düşünerek bu sefer gitmekten yana bir tercih kullandım" yorumunu yaptı. Gitmesinde taraftarların bir etkisi olup olmadığı sorusuna da yanıt veren Burak şöyle konuştu:

Taraftara sitem
"Taraftar
her zaman güzel futbol, gol, kupa ister. Bizim de onlara bunu verdiğimizi düşünüyorum. Zaman zaman tepkiler de olacaktır. Bana da olmuştur. Kırıldığım, üzüldüğüm oldu ama ben onları hep güzel anılarla hatırlayacağım. Haklarını helâl etsinler. Ben gidiyorum ama geride kalan arkadaşlarım var orada. Lütfen onlara destek olsunlar."

Gol sorunu çözülür
Galatasaray'da kendisinden sonra gol sorunu yaşanmayacağını da belirten Burak, şunları söyledi: "Takımda golcü çok. Umut var, Podolski var, Sneijder var, Olcan var, Emre var. Arkadaşlarım gereğini yapacaktır. Galatasaray'ın sportif açıdan bu derece geriye düşmeye hakkı yok. İki kupa hedefi daha var. Sportif başarı olursa, kulüp ayağa kalkar."

3'üyle de çalıştım
Başkan Dursun Özbek ile hiç konuşmadığını belirten Burak Yılmaz, "Mustafa Denizli ise görüştük. Hayata dair uzun bir konuşma yaptı. Böyle bir hocam olduğu için minnettarım. Türkiye'nin en büyük 3 hocasıyla (Güneş, Terim, Denizli) çalıştığım için şanslıyım" dedi.

Dönmek isterim
Dönmesi halinde tekrar Galatasaray forması giymeyi isteyeceğini vurgulayan Burak Yılmaz, yönetimin transfer politikası hakkında ise bilgisi olmadığını da dile getirerek, "Transfer dönemi bittikten sonra transfer olduysam, kulübümüz de herhalde ona göre bir program yapmıştır"
yorumunu yaptı.

KAP'A BİLDİRİLDİ
Galatasaray, Burak Yılmaz'ın transferi için Çin Kulübü Beijing Gouan ile görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi. Gelişmelerden kamuoyu haberdar edilecek. Medya ordusu tarafından Katar'a uğurlanan Burak, uçağa binmeden önce el sallayıp, herkesten helâllik istedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN