Web Sürümüne Geç

UEFA acele etti

UEFA acele etti
Pazartesi 16.02.2016

Zararı azaltmak için yoğun mesai harcadıklarını belirten Başkan "Keşke UEFA yönetimin performansını algılayabilseydi. Son yıllarda Sportif A.Ş. ilk defa mayıs sonunda kar eden bir kuruluş olacak" dedi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, izlenme süresinin Mayıs 2016'da sona ermesine karşın UEFA'nın ceza talebinde bulunmasının kendilerini zor durumda bıraktığını ifade etti. 'Tek bilek, tek yürek' kampanyası bilgilendirme toplantısında UEFA ile olan görüşmelerle ilgili açıklamalarda bulunan Özbek, "Futbol takımı, Sportif A.Ş'nin altında bulunuyor ve faaliyetleriyle böyle yönetiyor. UEFA'dan bu şirketin geçmişte yaptığı zararlar neticesinde bir sorgudan geçiyoruz. Bizim izleme süremiz Mayıs 2016'da sona eriyor. Keşke UEFA Mayıs'ın sonuna kadar bekleyebilseydi. Keşke UEFA bugünkü yönetimin performansını algılayabilseydi" diye konuştu. Son yıllarda Galatasaray Sportif A.Ş. ilk defa mayıs sonunda kar eden bir kuruluş olacağını kaydeden Başkan Dursun Özbek sözlerini şöyle sürdürdü:

Borç sarmalı kalkacak
Bunu
çok iddialı söylüyorum. Bu desteklerle 70 milyon zararlardan gelerek küçük bir karlılıkla kapatma hedefime kolaylıkla ulaşacaktır. 'Tek bilek tek yürek' kampanyasına gösterilen ilgi ve bunun yanı sıra 7-8 aksiyon planı ile mayıs ayının sonu itibariyle Sportif A.Ş. bu derin zararlardan kurtularak karlılıkla faaliyetlerine devam edecek. Galatasaray borç sarmalı artık ortadan kalkacaktır. UEFA keşke mayıs sonuna kadar süreyi kullansaydı. Bu performansı görmek suretiyle alacağı kararı ona göre revize edebilirdi.

NEDEN CEZA ALALIM Kİ!
UEFA'dan ceza alıp almayacakları konusunda kendilerinin bir şey söyleyemeyeceğine dikkati çeken Özbek, "Bu konu UEFA'nın tasarrufu. Biraz aklı olan kişi, bu iyileşmeleri gördükten sonra neden ceza versin. Ben cezayı telaffuz dahi etmek istemiyorum. UEFA bizim bu çabamızı görmezden gelemez. Gelmemesi lazım" değerlendirmesinde bulundu.

SENiN SEVGiLiN YOK MU!
Özbek, basın toplantısında sosyal medyayı yakından takip ettiğini belirterek ilginç de bir mesaj paylaştı. 14 Şubat'ta voleybol sahasının açılışını yaptıklarını hatırlatan Özbek, "Bu açılış haberinin altına bir taraftar, 'Başkan senin sevgilin yok mu? Ne işin var orada? Bugün sevgililer günü yazmış.' Buna çok güldük" diye
konuştu.

ÖZBEK'LE SORU CEVAP
Kendi işlerinizle ilgilenebiliyor musunuz: Çocuklarım var; onlar ilgileniyorlar.

O zaman kendi işinizden çok kulüp ile ilgileniyorsunuz:
Sorumluluk duygusu. Böyle bir şeye kalkıştığınızda başarmak zorundasınız.

Podolski ve Sneijder'e Çin'den 3 katı maaş teklif edildiği haberleri geliyor: Kim diyor!

Nasılsınız, her şey normal mi: Her şey normal değil ancak biz normalleştirmeye çalışıyoruz.

Eleştiriler sizi üzüyor mu: Üzülüyorum tabii; üzülmez olur muyum!

Otel ne zaman bitecek: Eylül gibi biter. Kabası bitmek üzere...

Diğer kulüplerle ilgili konuşmayı fazla tercih etmiyorsunuz: Bunlara gerek yok. Biz işimize bakıyoruz.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN