Web Sürümüne Geç

Tarihi duruşma!

Tarihi duruşma!
Salı 23.02.2016

UEFA Hakimler Kurulu, bugün sarı-kırmızılı kulübü dinleyecek ve ardından da kararını açıklayacak. Başkan Özbek ve yöneticiler dün İsviçre'ye gitti ve avukat Dupont ile birlikte son detayları konuştu. Özbek,mali konularda yaşanan iyileşmeleri ve geleceğe dönük planlarını aktaracak ve UEFA'dan ek süre isteyecek

Finansal sorunlar nedeniyle UEFA ile başı dertte olan ve 1+1 yıl Avrupa'dan men cezası istenen Galatasaray'la ilgili karar bugün çıkacak. Galatasaray Kulübü'nün dosyası, UEFA Finansal Fair Play Komisyonu tarafından 1+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası istemiyle UEFA Hukuk Kuruluna sevk edilirken, bugün saat 09.00'dan itibaren son görüşmeler yapılacak.

Karar açıklanabilir
Sarı-kırmızılı
kulüp, mali konularda son dönemde yaşanan iyileşmeleri ve geleceğe dönük planlarını aktararak, UEFA'dan ek süre talebinde bulunacak. Ardından da sarı-kırmızılı ekiple ilgili karar, Galatasaraylı yöneticilere bildirilecek. Galatasaray, yapılacak görüşme için çıkarma yaparken başkan Dursun Özbek, başkan yardımcısı Eşref Alaçayır ve genel sekreter Fatih İşbecer, dün İsviçre'ye gitti. Orada bulunan yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm'ün de dahil olduğu heyet, dün dünyaca ünlü avukat Jean Louis Dupont'la görüşmelerde bulundu ve savunmaya son şeklini verdi.

Başkan umutlu İsviçre
yolculuğu öncesi konuyla ilgili soruları yanıtlayan Başkan Özbek, Galatasaray için olumlu bir karar çıkmasını beklediklerini söyledi. Görüşme için hazır olduklarını kaydeden Özbek, "Savunmamızı hazırladık. Hakimler kurulunun karşısında sözlü savunma yapacağız. Ne olacağını göreceğiz? Haklı gerekçelerimiz var. Burası bir hakimler kurulu, tavsiye edilen bir karar var 1+1 gibi. Buradan inşallah Galatasaray lehine çok iyi bir karar çıkarmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

+1 kalkabilir
UEFA'nın mali anlamda önemli adımlar atan ve Burak'ı dahi satmaktan çekinmeyen Galatasaray'ın iyi niyetini göz önünde bulundurarak 1+1 yıllık cezasından birini kaldırıp, para cezasına çevirebileceği ifade ediliyor.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN