Web Sürümüne Geç

"Bunun örnekleri Avrupa'da var"

"Bunun örnekleri Avrupa'da var"
Çarşamba 24.02.2016 19:01

G.Saray teknik direktörü Mustafa Denizli ve kaleci Muslera Lazio maçı öncesi basın toplantısında konuştu. Toplantıda Vitor Pereira'nın "Defansif futbolla Avrupa'ya damga vuramazsınız" sorusunu değerlendiren Denizli, "Bunun örnekleri var. Inter ve Yunanistan bu şekilde şampiyon oldu" şeklinde yanıtladı

Turu geçmek istediklerini belirten Denizli, "Geride bıraktığımız ilk maçın sonucu hepimizin malumu. Yarın akşam turu geçmek için her iki taraf için gerekli skorlar da net bir şekilde ortada. Dolayısıyla yarın akşam bizi bir sonraki tura taşıyacak skoru elde etmek için 90 dakika, aklımızı, yüreğimizi ve gücümüzü sahada en aktif şekilde kullanmak mecburiyetindeyiz. Böyle bir 90 dakikanın bizi beklediğini biliyoruz. Yaptığımız hazırlıklar da bu çerçevede." dedi.

"DURAN TOPLARI ÇALIŞIYORUZ"
Takımın ortak başarısının önemli olduğunun altını çizen deneyimli teknik adam, "Benim öncelikle görevim, takımımın başarıyı nasıl bulacağıdır. Kimle bulacağı önemli değildir. Bir futbolcunun daha önce oynadığı bölge değil, verilen görevleri yapıp yapmaması önemlidir. O maç itibariyle öyle bir uygulamayı düşündüm ve sahaya yansıttık. Chedjou'ya verdiğim görevi de eksi olarak değerlendirmemiz mümkün değil. Geldiğim günden bu yana duran toplar için çalışıyoruz. Hem bizim atacağımız hem de bize atılacak toplarla ilgili. Trabzonspor maçından sonra da bu çalışmalara devam ettik. Sadece biz değil, dünyadaki tüm takımlar bu çalışmaları yapmakta ama hiçbir yerde bu tip gollere engel olunamamakta." diye konuştu.

Turun favorisinin olmadığını belirten Denizli, "Tabii ki şu an salonda bulunan hiç kimse birinci maçtan sonra net bir şekilde tur atlar kanısını ortaya koyamaz. Dolayısıyla, yarın akşam bunun gerçekleşmesi için ne yapılması gerektiği konusunda çalışmalar yaptık. Bunda bazı fedakarlıkların ön plana çıkması lazım. Hem yardımlaşma olarak, hem de risk olarak. Yarın bizim için önemli olan, biliyoruz ki, goller atmadan turu geçme şansımız yok. Öncelikli hedefimiz bunu gerçekleştirmek." ifadelerini kullandı.

"KARİYERİMDE HİÇ PENALTI ÇALIŞTIRMADIM"
Takıma penaltı çalıştırmadığını belirten Denizli, "İki ayaklı maçlar hem yurtiçinde hem yurtdışında yıllardır oynadığımız maçlar. Ben teknik adamlık hayatıma başladığımdan beri başında bulunduğum hiçbir takıma penaltı çalışması yaptırmadım. Dolayısıyla bu maçla ilgili de böyle bir çalışmamız olmadı." diye konuştu.

PEREİRA'YA CEVAP...
Vitor Pereira'nın "Defansif futbolla Avrupa'ya damga vuramazsınız" sorusunu değerlendiren Denizli,

"Sizin oynama planınızı büyük ölçüde elinizdeki kadronun yapısı ortaya çıkartır. Farklı bir mantaliteye sahip olsanız dahi o günkü koşulları değerlendirmek mecburiyetindesiniz. Defansla başarıya giden örnekler Avrupa futbolunda var. Inter'in Şampiyonlar Ligi'ni kazandığı yıl, Yunanistan'ın Avrupa şampiyonu olduğu yıl. Ben bu mesleğe başladığımdan beri genellikle ofansif anlayışı tercih ettim. İkili maçlarda zaman zaman defansif anlayışı ortaya koyabilirsiniz ama bununla uzun vadeli başarıya gitmek zor olur."

"Futbolun ofsanif yönünü oynamış, gol atmış ve gol attırmaktan keyif almış bir futbolcuydum. Futbolun sonuca yönelik aksiyonlar içerisinde olması bana büyük keyif vermiştir. Takımıma ilk aşılamak istediğim düşünce de budur."

MUSLERA: TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK TAKIMIYIZ
Maça çok iyi hazırlandıklarını belirten Fernando Muslera, "Gol atmak için elimizden geleni yapacağız. Geçen seferkinden daha iyi bir şekilde karşınızdayız. İyi bir maç olacağını umuyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum ve heyecanlıyım. Burası benim büyüdüğüm yer. Burada 5 yıl kaldım ve çok güzel bir hayat yaşadım. Futbolun yanı sıra çok iyi arkadaşlıklar edindim. İki gün boş vaktim bile olsa her zaman Roma'ya geliyorum. Şimdi böyle bir vesileyle daha büyük bir keyif olacak. Gelir gelmez arkadaşlarımla görüştüm, güzel anlar yaşadım. Heyecanlı olduğumu söyleyebilirim." dedi.

Galatasaray'ın büyüklüğüne vurgu yapan Muslera, "Biz Türkiye'nin en büyük takımıyız. Tabii ki büyün takımlarda iyi anlar olur, kötü anlar olur. Galatasaray genellikle iyi anlar yaşamış bir takımdır. Bunu sadece Galatasaray'a mahsus görmeyelim. Bütün dünya takımlarında olabilecek sektemeler bizde de olmuş olabilir. Ama önemli olan hazırlıklı olmaya ve inanmaya devam etmek. Ben Galatasaray içerisinde her zaman iyi çalıştığımı ve iyi performans sergilediğimi düşünüyorum. Biz son dönemlerde kulüp yöneticileriyle çok fazla toplantılar içerisindeydik. Kulüp başkanıyla da görüştük ama ortak paydada buluşmakta zorluk çekiyorduk. Tam o noktada karşıma Galatasaray çıktı ve kendileriyle olan görüşmemde dokularımızın tuttuğunu gördüm. İyi anlaşacağımızı hissettim. Nitekim burada çok mutluyum ve her şey çok güzel gidiyor. Benim zamanımda oynayan takım arkadaşlarımdan hiçbirisi Lazio'da yok. Her şey dünyada bir değişim içinde. Buna rağmen Lazio hep kendinden bahsettiren bir takım oldu. Ama artık futbol dünya genelinde çok zorlaştı. Herkes iyi oynuyor, herkes iyi oyuncularla çalışıyor. Dolayısıyla bence Lazio da iyi bir konumda." diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN