Web Sürümüne Geç

İyi bir netice bekliyoruz

İyi bir netice bekliyoruz
Salı 24.02.2016

Finansal Fair Play kurallarına uyum için harcadıkları çabayı anlattıklarını ifade eden G.Saray Başkanı, "İki tarafın da birbirini anladığı bir görüşme oldu" ifadesini kullandı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, UEFA'nın finansal sorunlar yüzünden ceza alması gündemde olan sarı-kırmızılılarla ilgili kararını bir hafta içinde açıklayacağını söyledi. İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen ve 2.5 saat süren görüşmede Dursun Özbek ve beraberindeki heyet, UEFA Finansal Fair Play Komisyonu tarafından 1+1 yıl Avrupa kupalarından men cezası istemiyle UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonuna sevk edilen sarı-kırmızılı kulübün, mali konularda son dönemde yaşadığı iyileşmeleri ve geleceğe dönük planlarını aktardı.

Birbirimizi anladık
Toplantı sonrası açıklamada bulunan Başkan Dursun Özbek, verilecek olan kararı beklediklerini dile getirerek, "Hakimler Kurulu'na zararın nereden kaynaklandığını detaylı ve ikna edici şekilde anlattık. İki tarafın birbirini iyi anladığı, Galatasaray'ın içinde bulunduğu şartların neler olduğunun çok iyi şekilde izah edildiği bir toplantı oldu. Eminim ki burada yargıçlık görevini yapan kişiler de Galatasaray'ın ne kadar önemli bir marka olduğunu anlamıştır. İyi bir netice almayı bekliyoruz" dedi. UEFA'nın bir hafta içerisinde kararını açıklamasını beklediklerini kaydeden Özbek şöyle devam etti: "Bu karar 2 etaplı olacaktır. Onların verdiği kararın bir de CAS durumu var. İstenmeyen bir kararın çıkması halinde CAS yolu açıktır. Ama ben kararın CAS'a ihtiyaç olmayacak şekilde olacağını umuyorum."

1+1 çok ağır bir ceza
UEFA'nın kendileri için istediği cezanın ağır olduğunu da vurgulayan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bu konuda olumlu bir adım beklediklerini ifade etti. Özbek, "Muhtelif cezalar var. UEFA'nın bize teklif ettiği ceza, cezaların en ağırı. Halbuki işin başında cezalardan en ağırını seçmenin yanlış olduğu görüşünü bildirdik kendilerine. Bunu da dikkate alacaklarına inanıyorum." sözlerini kullandı.

Kesinleşen bir ceza yok

Galatasaray'ın kesinleşen bir cezası varmış gibi bir algı olduğunun sorulması üzerine ise Özbek, "Kasıtlı bunlar. Şu an verilmiş bir ceza yok. Bunu varmış gibi göstermeyi ben maksatlı görüyorum. Şu anki hava kötü bir hava değil" cevabını verdi.

Son dakika hamlesi
Kulüpteki çalışmaları aktarıp UEFA'dan ek süre talebinde bulunan Galatasaray, toplantı öncesi savunmasına iki kritik madde daha ekledi. Burak Yılmaz'ın Beijing Guoan'a transferini önceki gün KAP'a bildiren sarı-kırmızılı kulüp satışından gelen 8 milyon euro'luk kalemi de son dakika olarak hazırlanan dosyaya ekledi. Ayrıca yönetim bir sürpriz hamle daha yaparak, bundan böyle futbolculara yapılan maç başı ödemelerinin de kaldırılacağını bildirdi.

NYON'a çıkarma yaptı
UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Komisyonu ile yapılan toplantıya Başkan Dursun Özbek'in yanı sıra Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, Genel Sekreter Fatih İşbecer, Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm ile Mali İşler Müdürü Sedef Hacısalihoğlu yer aldı. Sarı-kırmızılıları toplantıda dünyaca ünlü avukat Jean Louis Dupont savundu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN