Web Sürümüne Geç

G.Saray işi bitirmiş

G.Saray işi bitirmiş
Pazar 29.02.2016

Galatasaray, sezonu üzgün geçiriyor. Çok erken koptular şampiyonluk yarışından. Teknik direktörün de, futbolcuların da kafasında iş bitmişti. Bu takımın Türkiye Kupası'nı artık mutlaka kazanması gerekiyor

Reytingi çok yüksek bir kulüp olan Galatasaray, sezonu üzgün geçiriyor. Çok erken koptular şampiyonluk yarışından.
Teknik direktörün de, futbolcuların da kafasında iş bitmişti.
Avrupa Ligi, Türkiye Kupası diye hoca ne kadar kendini motive etmeye çalışsa da bunu sağlayamadı. Galatasaray kulübü bir hamle yaptı teknik adam değişikliğiyle. İyiye mi gitti? Hayır.
Kötüye mi gitti? Evet.
Mustafa hocayı insan olarak severim, kariyerine de saygı duyuyorum, duruma üzülüyorum ama hocanın yıprandığını düşünüyorum.
Beklentilerimizin arkasında kaldı. Muslera iyi sezon geçirmiyor, evet Umut kötü oynuyor ama antrenör ne yapmış, bir de işin o boyutu var. Mustafa hoca bizim abimiz.
Eleştirmek çok kolay, daha geniş bakmak lazım ama değerlendirirsek bir Trabzonspor bir de Galatasaray geride kalmış potansiyelinden.
Chedjou orta saha, stoper oynamış, Sabri sağ açık, sağ bek oynamış.
Olcan sağ, sol ön, sol bek oynamış.
Donk orta saha, stoper... Peki biz Beşiktaş'ın 11'ini sayabilir miyiz, baştan aşağı tereddütsüz sayarız, herkesin yeri bellidir.

Kafa vücudu etkiler
Trabzonspor'u da sayamazsın.
1-0'dan sonra reaksiyon vermiyorsanız beyin olarak bitmişsinizdir. Fizik de beyini takip eder. Hafta içi çalışma temponuz da düştüğü için kafadaki durum vücudu da etkiler.
Bu kayıplar sezon sonuna kadar devam edecek, liderle ara daha da açılacak. Şampiyon olan bir takım var. Gerets'in şampiyon olup daha sonra düşük puan topladığı sezonun ardından yine şampiyon olmuştu.
Galatasaray ya tavan yapıyor, ya çözülüyor.

Konsantre olması şart
Kupada sonuçta finale de kalsanız Beşiktaş ya da Fenerbahçe'nin gelme ihtimali var, olası Avrupa cezasından 1 yıl eritmek için kupayı almanız gerekiyor. Finalist olmak yetmiyor.
Bu yüzden en azından bir yılından kurtulabilmek için ilk 4'e girmesi gerekli. Buna konsantre
olunması şart.

Doğru transferler
Gaziantepspor takımına sezon başında "Acaba" diyorduk.
Diri, puan toplayan, alt sıralardan uzaklaşan bir hüviyette...
Tehlike çemberinin dışında artık.
Orkan iyi bir oyuncu, Larsson farklı bir isim. Kaleci geçebilen bir isim. Yabancı transferini doğru yapmışlar, dün de 3 puanı aldılar.

Adıyaman'a çok üzüldük
Son olarak, acı bir olayı anmadan geçemeyeceğim. Adıyamanlı hentbolcuları, gencecik çocukları kaybettik. Çok üzücü bir olay, yaralılara da şifa diliyorum.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN