Web Sürümüne Geç

  Kumdan kale yıkıldı

  Kumdan kale yıkıldı
  29 Şubat 2016, Pazartesi Güncelleme: 20:21

  Denizli geldiğinde, 'Bu takım hiç çalışmamış, kumdan kale gibiler' demişti. Haklıydı, 'sayesinde' yerle bir oldular


  Maç başlıyor. Galatasaray ilk 15 dakika yalan rüzgarı yapıyor.
  Sonra Gaziantep sazı eline alıyor. Ayağa toplar ve zaten gergin olan sarı-kırmızılı futbolcular topu almak için bu sefer daha fazla mücadele etmeye kalkıyorlar.
  O zaman da sinirleri iyice bozuluyor.
  Galatasaray mağlup olabilir, doğaldır.
  Lig maçıdır, o gün iyi oynamayabilirsiniz.
  Ama Galatasaray iyi oynamayı bırakın, mücadele edemiyor.
  Ve patır patır sakatlıklar var.
  Sakatlıkların sebebi ya yanlış antrenmandır veya futbolcuların kendilerine bakmamalarıdır.
  Ama görünen şu var, Galatasaraylı futbolcular mutsuzlar. Memnuniyetsizlikleri, mutsuzlukları yüzlerinden okunuyor. Daha da önemlisi Galatasaraylı futbolcular saha içinde birbirlerine yardım etmiyorlar. Hepsi tek başına oynamak hevesindeler.
  Yardımlaşma sıfır.
  Bu şunu gösterir; Bunların dışarıda arkadaşlıkları da iyi değildir.
  Burada bir tek üzüldüğüm adam var; Muslera. Arkada tek başına bir şeyler yapmaya çalışıyor. Sinirini bozmuyor, efendiliğini bozmuyor, elinden ne gelirse oynuyor.

  Tek sorumlu Özbek!

  Galatasaray'ın bu duruma düşmesinin tek sorumlusu vardır. Kulüp başkanıdır. Çünkü çok şeyi o tek başına yapmaya kalktı. Hamza'yı da gönderen oydu. Mustafa Denizli'yi de getiren oydu.
  Hamza'nın takımına bakın, Mustafa'nın takımına bakın. Sakın bazı şekilde de insanları aldatmayın.
  Neymiş efendim, Galatasaray'ın kadrosu zayıfmış, Galatasaray'ın kadrosuna transfer lazımmış. Beyler!
  Bu takım geçen sene üç kupayı birden aldı. Aynı kadro değil mi ki takviye de oldu. Bir tek son bir ayda Burak Yılmaz gitti. Onun da zaten varlığı ile yokluğu belli değildi.
  Galatasaray'ın bu acemi yönetimi her şeyi eline-yüzüne bulaştırdı, başkanlarıyla beraber.
  Ve bu kulübü bu hale getirdiler.
  Tabi başkan Dursun Özbek'in son kullanma tarihi bittiyse Galatasaray'da 'papaz' tabir edilen bazılarının isteğiyle mutlaka gönderilecektir.
  Gaziantep kendi yağıyla kavrulan bir takım. Çok fazla yatırım da yapamıyorlar.
  Alttan da kurtulmaya uğraşıyorlar.
  Dün akşam oyunu çirkinleştirmeden, gayet başarılı bir futbol ortaya koydular. Ne tekme attılar, ne vurdular, ne küfür ettiler. Sadece futbol oynadılar. Biraz daha çabuk olabilselerdi farkı arttırabilirlerdi. Çünkü Galatasaray takımı zaten geriye çok ağır dönüyor. Sen bu takıma biraz daha hızlı gitsen farkı arttırırdın.
  Hiç unutmuyorum. Hamza gidip, Mustafa geldiğinde kondisyoneriyle beraber şu cümleyi söylemişlerdi: Bu takım hiç çalışmamış, tabiri caizse kumdan kale gibiler. Evet, Mustafa haklıydı sayesinde yerle bir oldular.

  Fırat konuşursa her şey açığa çıkar
  Bu hakem Türkiye'deki güvenilir hakemlerden bir tanesidir. Bazı şekillerden dolayı Avrupa'da geri kaldı. Türkiye'de de ikinci plana düştü.
  Bir gün kendisi konuşursa her şey açığa çıkar. Çünkü bu hakem; babalarından, oğullarından çok çekti. Bazı konularda kendi hatası da var mıydı, herhalde vardı.
  Bakın bunları yazarken Fırat Aydınus'u da hiç tanımam, karşı karşıya gelip çay içmişliğimiz, yemek yemişliğimiz yoktur.
  Tamamen istihbaratlara dayanarak yazdığım şeyler bunlar. Ama maalesef doğru istihbaratlar bunlar. Dünkü maçı da zaten çok kolay yönetti. Galatasaray'ın zaten kolunu kaldıracak hali yok. Kollarını kaldırabilseler hakeme isyan edecekler ama onu bile kaldıramıyorlar. Gaziantepli futbolcuları da verdikleri mücadeleden ve oynadıkları futboldan dolayı tebrik ediyorum. Tabii şu da bir gerçek; hakem düdüğü 'büyük takım-küçük takım' ayırt ederek çalmazsa böyle olur.

  SAVUNMA KEVGİR
  Galatasaray'ın savunması bu sezon deyim yerindeyse çöktü.
  Gaziantepspor'a 2-0 mağlup olan sarı-kırmızılı takım oynadığı son 20 resmi maçının 19 tanesinde en az bir gol yerken sadece 0-0 biten Torku Konyaspor karşılaşmasında kalesini gole kapatabildi. Son 20 resmi maçında 27 gol yiyen Cimbom sezon genelinde ise 40 karşılaşmada ağlarında 54 gol (maç başına ortalama 1.35) gördü. Galatasaray'ın son 20 maçının 18 tanesinde karşılıklı goller atıldı.

  Muslera ne yapsın!
  Gaziantepspor karşısında defansın göbeğinde yer alan Hakan Balta ile Koray Günter ikilisi yaptıkları hatalarla yenilgide başrolde yer aldılar. İlk golde Hakan Balta'nın kaptırdığı topla gelişen atak sonunda ev sahibi ekip Emre ile öne geçti. İkinci golde ise bu kez Koray Günter, adamını kaçırdı. Larsson farkı ikiye çıkarıp, Galatasaray'ın umutlarını bitirdi. Uruguaylı kaleci Fernando Muslera yediği iki golde de çaresiz kaldı.
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN