Desteğe ihtiyacımız var

Desteğe ihtiyacımız var
Salı 03.05.2016

Artık gözlerini Euroleague’e çevirdiklerini belirten başarılı hoca, camianın ileri gelenleri ve taraftarlardan destek istedi:

Galatasaray Odebank'ı Eurocup'ta zafere taşıyarak büyük bir başarıya imza atan başantrenör Ergin Ataman, artık hedeflerinin Euroleague olduğunu ve başarılı olmak için en aaz 10 milyon dolarlık bir bütçeye ihtiyaçlarını olduğunu söyledi. Türk Telekom Arena'da bir basın toplantısı düzenleyen deneyimli antrenör, "Galatasaray Euroleague'de oynayacak ve Euroleague yeni formatıyla NBA gibi olacak. 40-45'e yakın maç yapacaksınız. Bunlar Barcelona, Real Madrid gibi Avrupa'nın en önemli takımları olacak. 9-10 milyon dolar bir transfer bütçesi ile Final Four oynayacak bir takım oluşturmayı vaat ediyoruz ama burada tabii ki taraftar ve sponsorlarımıza büyük iş düşüyor" dedi.

DEVLER LİGİ'NDEYİZ
Takımın yan sponsorlara da ihtiyacını olduğunu belirten Ergin Ataman sözlerini şöyle sürdürdü: "Taraftarların yanı sıra büyüklerden de destek bekliyoruz. 4-5 yan sponsor olabilir. Galatasaray camiasının önde gelenlerinin bu güce sahip olduğunu düşünüyorum. Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. 3-4 milyonluk bütçe farkı var. Gözde büyütebilecek bir bütçe değil. Basketbolu seviyorsak ve takımımızın ezilmesini istemiyorsak bu desteği yapmalıyız." Avrupa'da bir çok takımın takibinde yer alan Ergin Ataman, Galatasaray'dan ayrılıp başka bir kulübe gitmesinin söz konusu olmadığını vurgulasa da, "Galatasaray'ın bir basketbol ekonomisi oluşturması gerekiyor, eğer bu olamazsa yönetimle oturur konuşuruz" ifadesini kullandı.

BENİ HAGİ İLE YAN YANA ÇEKİN
Türk Telekom Arena'da FOTOMAÇ'a özel açıklamalarda bulunan Ataman, soyunma odası koridorlarına giden yolda duvara asılı Galatasaray takım posterlerini dikkatle inceledi ve "Hagi ile de lütfen fotoğrafımı çekin" şeklinde ricada bulundu

İMPARATOR DEĞİL EFSANE
Eurocup'ta tarih yazan Ergin Ataman, Türk Telekom Arena'da Fotomaç'a özel açıklamalarda da bulundu. Sarı-kırmızılı taraftarların teknik direktör olmasını istemesi ve 'İmparator' tezahüratları yapmasını değerlendiren Ataman, "İmparator yakıştırmasının çok hoşuma gittiğini söylemem. Tabii ki taraftar ne isterse onu der. Ama ben kendimi bu basketbol şubesinin lideri görüyorum. Bana lider, efsane denilmesini tercih ederim" diye konuştu.

BAŞKAN OLABİLİRİM
Galatasaray Başantrenörü Ergin Ataman, Galatasaray Kongre Üyesi de oldu. Başkan Dursun Özbek'in kendisini çağırdığını ve kartını verdiğini ifade eden başarılı çalıştırıcı, "17123 numaralı kongre üyesi oldum. İleride de yönetimde olmak isterim. Tüzük gereği; 10 yıl sonra belki Galatasaray başkanlığına da soyunurum. Kendisine teşekkür ederim" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN