Kupa külliyede

Kupa külliyede
Salı 03.05.2016 21:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eurocup'ta şampiyonluk ipini göğüsleyen G.Saray Odeabank'ı dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da hazır bulunduğu kabulde Cumhurbaşkanı Erdoğan; başkan Dursun Özbek, teknik heyet ve sporcuları tebrik etti.

Avrupada elde ettiği büyük başarıyla göğsümüzü kabartan Galatasaray Odeabank Basketbol Takımı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Dün başkan Dursun Özbek ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ankara'ya çıkarma yapan sarı-kırmızılı kafile, dün öğleden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edildi.

Eurocup'ta şampiyonluğa ulaşan Cimbom, kupayla birlikte gerçekleştirdiği ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan'a spora verdiği büyük destek nedeniyle teşekkürlerini sunarken, şampiyonluk sonrası gönderilen tebrik mesajına da cevap vermiş oldu.

12 BİN KİŞİLİK SALON G.SARAY'A YETMEZ
G.Saray Başkanı Dursun Özbek'ten TT Arena'nın yanına inşa edilecek spor salonu hakkında bilgi alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salonun 12 bin kişi kapasiteli olacağını öğrenince, "Bu kapasite Galatasaray'a yetmez. Eurocup Finali'ndeki ilgi ortada. Salon en az 15 bin kişilik inşa edilmeli" talimatını verdi.

BASINA KAPALI 1 SAAT SÜRDÜ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı danışmanları Hidayet Türkoğlu ve Hamza Yerlikaya'nın da hazır bulunduğu kabulde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sarı-kırmızılı teknik heyet ve futbolcuları, uluslararası arenada gösterdikleri büyük başarıdan dolayı tebrik etti. Basına kapalı olarak yaklaşık 1 saat süren bulaşma sonrasında konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Sayın Cumhurbaşkanımız bizi kabul etti. Kendisi elde ettiğimiz başarı nedeniyle takımımızı kutladı. Galatasaray ve diğer Türk kulüplerinden daha büyük başarılar beklediğini söyledi. Sıcak ve samimi bir görüşme oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanlığı çıkışında Galatasaray Odeabanklı basketbolcuların da hayli neşeli olduğu gözlendi.
DURSUN ÖZBEK'TEN 53 NUMARA JESTİ
Görüşmede Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 53 numaralı formayı hediye etti. Galatasaray Odeabank koçu Ergin Ataman ise Cumhurbaşkanı'na 1 numaralı formayı takdim etti.

'TESİSLEŞMEDE AVRUPA'YI GEÇTİK'
G.SARAY Başkanı Dursun Özbek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kabulünden dolayı teşekkürlerini bildirdi. Galatasaray'ın tarihinden bu yana hep ilklere imza atmış bir kulüp olduğunu, Türkiye'ye UEFA kupasını kazandırdığını vurgulayan Özbek, "Basketbolda Eurocup kupasını getirdik, bu sene. O şampiyonluğu tattırdık. Elbette ki sizin ifade ettiğiniz gibi Türkiye açısından, örnek olması açısından çok önemli. Diğer kulüpler de bu manada özgüven kazanmış olacaklar" ifadesini kullandı. Son 10 yılda Türkiye'de sportif manada tesisleşmenin çok geliştiğini anlatan Özbek, şunları kaydetti: "Eskiden futbol oynamış birisi olarak, yurt dışına çıktığımız zaman özellikle Almanya, Avusturya'daki tesislere özenirdik. Çok samimi söylüyorum, yurdumuzdaki tesisler, yurt dışındaki birçok yerden önde gidiyor, onların önüne geçti. Tesisleşmeyle beraber başarı, peşi sıra geliyor."

KABULDE KİMLER YER ALDI??
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen kabulde başkan Dursun Özbek, Basketboldan Sorumlu yönetici Can Topsakal, Baş Antrenör Ergin Ataman, Basketbol Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, İdari Menajer Cem Civan'ın yanı sıra teknik ekip ve oyuncular hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı oyunculardan Micov, Schilb, Stephane Lasme ile de sohbet etti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN