Cimbom, Bruma ve Telles'i bekliyor

Cimbom, Bruma ve Telles'i bekliyor
Pazartesi 09.05.2016 12:49

Galatasaray, uzun yıllar sonra Beşiktaş'a kendi sahasında yenilerek ligde 5'incilik şansını zora soktu. Bu mağlubiyetle Sarı-kırmızılı rakip, lider Beşiktaş'ın tam 31 puan gerisine düşerken, yönetimin bu takımı baştan aşağı yenilemesi gerektiğini de bir kez daha açığa çıkardı.

Galatasaray yönetimi bir yandan seçim baskısı ve her geçen hafta artan camia ile taraftar baskısına rağmen gelecek sezonun planlarını da yapıyor. Bu planlar içinde UEFA'nın kriterleri de Galatasaray yönetiminin işini zorlaştırırken öncelikle Bruma ve Telles'ın satışından gelecek paraya göre hamle yapılacak. Eğer Bruma ve Telles satılmaz ise iki oyuncunun Avrupa'da tecrübe kazandığını varsayarak yenilenen Galatasaray'da kalmaları da mümkün.

Selçuk'un etrafı örülecek, 2 stoper transfer edilecek

Böylece Kaptan Selçuk İnan'ın yanına Telles, Bruma ve Sinan gibi genç oyuncularla takım yeniden inşa edilecek. Savunmada da Carole ve Linnes'de Türkiye'ye adapte olacakları varsayarak kalması düşünülen isimlerden. Ancak mukavelesinin uzatılmasını isteyen Chedjou ile sözleşme yenilenmeyecek. Savunmanın ortasına en az 2 stoper transfer edilecek. Stopere düşünülen ilk tecrübeli isim ise Liverpool'un tecrübeli Slovak savaşçısı Martin Skrtel. Bu oyuncunun yanında Semih'in yeniden kendini bulacağı da varsayılıyor.

Futbol Mehmet Özbek'e teslim

Futbolda tüm yetkiyi kardeşi Mehmet Özbek'e teslim eden başkan Dursun Özbek, kardeşinin planlarında son noktayı koyan isim olacak. Yönetimde kimse Özbek kardeşlerin eylemlerine müdahale edemiyor. Devre arası transfer döneminde aktif rol olan Fatih İşbecer ise camiadan tepki gördüğü için Dursun Özbek tarafından harcanıp geri plana itildi.

Özbek kardeşlerin teknik direktör arayışında öncelik tecrübe. Bu yüzden Mircea Lucescu ilk tercih. Olmaz ise Avrupa Şampiyonası sürerken Fatih Terim ile de yeniden bir araya gelmenin yolları yapılıyor. Ancak Terim'in kolay kolay ikna olmayacağı da Özbek kardeşlere iletilmiş durumda.

Bir Dzemaili vardı!

Galatasaray'ın kadro yapılanmasında elden çıkarması gereken çok sayıda oyuncusu var. Bunlardan en maliyetli olanı ise Genoa'da kiralık olan Dzemaili. İtalya'da başarılı bir sezon geçiren oyuncu hakkında kararı gelecek teknik direktörü vermesi bekleniyor. Hala Galatasaray'da sözleşmesi süren Lucas Ontivero ve Endogan Adili gibi isimler ise yine kiralık olarak gönderilecek.

Umut Sabri ve Hamit topun ağzında

Sözleşmesi ne olursa olsun gönderilmesi gereken yerli oyuncularla yollar bu kez kesin olarak ayrılacak. Bu isimlerin başında Umut Bulut, Sabri, Hamit Altıntop geliyor. Ücretine zam isteyen Yasin de artık gözden düşmüş durumda. Zam yapılmayacak isterse kendisine kulüp bulmasını söylenecek. Emre Çolak hakkında da kararı yeni teknik direktör belirleyecek.

Çin yolcuları

Galatasaray transfer hamleleri için para yaratmaya çalışırken teklif gelmesi halinde Ryan Donk ve Podolski'nin Çin'e satışı için menajerlere her türlü kolaylık sağlanacak. Cazip bir teklif gelmesi halinde Muslera ve Sneijder'in satılması söz konusu. Bu oyunculardan elde edilecek para ile daha genç ve geleceğe yönelik yıldız isimler transfer edilecek. Ama bütün bunları Dursun Özbek ile Mehmet Özbek yapacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN